Skocz do zawartości

Co to za glon??? Jak z nim walczyć???


mikdominik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2. 120l.

3. 2 x świetlówki 14w, włączone są około 3 godziny dziennie.

4. Zbiornik w trakcie dojrzewania, miał przedwczoraj restart.

5. nie mam pojęcia

6. nie

7. nie

8. gdzieś tak około co miesiąc, podmianka wody, czyszczenie szyb, co dwa miesiące odmulanie dna

9.25/28 stopni zależy kiedy włączam świetlówki, nie posiadam grzałki

10. nie stosuje

11. nie posiadam

12. 5x neonków, welon, glonojad, gurami złote, 2 x skalary, 2x brzanki rekina, bocja wspaniała, labeo, ostronosa. Wcześniej niektóre rybki miały swoją parkę, ale niestety popadały ze starości, ale i tak planuje zrobić akwarium w którym będą tylko małe rybki :D

13. oj nazw roślin nie pamiętam, ale mogę wrzucić zdjęcia

14. podłoże bardzo drobne kamyczk,i taki prawie piasek, 4-5 cm z tyłu 2-3 z przodu, nie mam substratów, kamieni nie mam, korzeni też, co do ozdób, to jeden zamek siedzi w nim glonojad, taki młyn w którym kręci się koło młyńskie na powietrze, taki jak by rozbity dzbanek, schronienie dla rybek i połówkę kokosa w wyciętym wejściem.

15. filtr wewnętrzny resun magi-1000 + deszczownia, chodzi całą dobę, posiada dwa filtry ceramikę i normalną gąbkę, filtr myje jakoś tak dwa tygodnie pod wodą z kranu, nie chce mi się bawić z przegotowaną

16. rybki karmie 3 razy dziennie pokarmem płatkowym tropikal i tutaj lubię robić im różne mixy np roślinny z witaminowym, normalny z supervitem itp. Mają jeszcze takie tabletki z tropicala na szybę


To cudo na drugim zdjęciu to taki rozbity dzbanek pusty w środku, daje schronienie rybką, kupiłem go chyba 2 lata temu w bricomarche.

Edytowane przez andy102
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Zbiornik w trakcie dojrzewania, miał przedwczoraj restart.

 

Problemów jest wiele, ale główny to, to że zbiornik przechodzi cykl azotowy, a Ty masz już tam ryby. Rozwalasz biologię myjąc filtry i trujesz ryby.Zbiornik nigdy nie dojrzeje jak będziesz myć te filtry tak często pod wodą z kranu. Filtry myjemy tylko wtedy kiedy zauważysz, że spadł przepływ wody i myjemy filtry tylko w wodzie, którą spuściłeś z akwarium do podmiany. Zaopatrz się w testy wody. Krasnorosty pojawiają się głównie w akwarich z niedostateczną filtracją.

Ozdoby, które masz w baniaku nie służą do celów akwarystycznych i usuń je, a na ich miejsce wstaw korzenie. Kokos może zostać.

 

 

3. 2 x świetlówki 14w, włączone są około 3 godziny dziennie.

 

Czemu świecisz tylko 3h?

 

5. nie mam pojęcia

Musisz takie rzeczy jak parametry wody znać i mieć pojęcie o warunkach w swoim baniaku.

Do sprawdzenia czy cykl azotowy się zamknął potrzebujesz testy na NO2 i NO3. 

Wodę podmieniamy co tydzień, około 15-20%. W twoim przypadku, pierwszą podmianę zrób jak w akwarium zamknie się cykl.

 

5x neonków, welon, glonojad, gurami złote, 2 x skalary, 2x brzanki rekina, bocja wspaniała, labeo, ostronosa. Wcześniej niektóre rybki mialy swoją parkę ale niestety popadały ze starosci, ale i tak planuje zrobić akwarium w którym będą tylko małe rybki

Obsada do totalnej korekty.Jeżeli planujesz (powinieneś) zmianę obsady, to już oddaj ryby do zoologa, niech już się nie trują. 

Kup testy PH, GH, KH, załóż temat w dziale obsady i dopiero dobieraj obsadę. Oczywiście po ustabilizowaniu się akwarium.

 

13. oj nazw roslin nie pamiętam, ale moge wrzucic zdjęcia

 

No to wrzuć. 

 

15. filtr wewnętrzny resun magi-1000 + deszczownia, chodzi całą dobę, posiada dwa filtry ceramikę i normalną gąbkę, filtr myje jakoś tak dwa tygodnie pod wodą z kranu, nie chce mi się bawic z przegotowaną

No dwa czy jeden? :)

 

16. rybki karmie 3 razy dziennie

Sporo. Jeden dzień w tygodniu stosuj głodówkę.

 

Dużo błędów, ale od czegoś trzeba zacząć i nie poddawaj się :)

 

Ważne:

Oddaj ryby

Ozdoby zamień na korzenie, kamienie

Poczytaj o cyklu azotowym

Kup testy NO2, NO3, PH, GH, KH

Nie myj filtrów wodą z kranu

Podmiany raz w tyg. 15-20%- pierwsza u Ciebie po zamknięciu się cyklu.

No i dużo czytaj:

http://forum.superakwarium.pl/topic/6288-obieg-azotu-w-akwarium/

http://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zak%C5%82adanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/

http://forum.superakwarium.pl/topic/45734-najwi%C4%99ksze-akwarystyczne-mity/

http://forum.superakwarium.pl/topic/6090-korzenie-preparacjaporady/

http://forum.superakwarium.pl/topic/43601-testy-wody-wasze-do%C5%9Bwiadczenia-i-opinie/

 

 

 

 

Edytowane przez DawW
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za bardzo pomocną odpowiedz ;)) To tak:

-testy kupie jutro bo mieszkam 16km od zoologa

-filtr muszę zacząć myć wodą z podmianki, chodziło mi, że ma jeden kosz z ceramiką, a pod nią jest gąbka :D

- dzisiaj jeszcze wkładam korzenie jeden mam taki mniejszy drugi większy

- ile powinno się świecić świetlówkami?

Jutro jadę do zoologa więc zrobię testy i wrzucę wyniki.

post-19595-0-91489500-1431623958_thumb.jpg

post-19595-0-20607000-1431623984_thumb.jpg

post-19595-0-81134900-1431624016_thumb.jpg

post-19595-0-47305900-1431624048_thumb.jpg

post-19595-0-49519800-1431624078_thumb.jpg

Edytowane przez andy102
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-testy kupie jutro bo mieszkam 16km od zoologa

Jeżeli masz trochę grosza to nie szczędź na testy i kup kropelkowe. Zakup jest raz na rok :)

 

chodziło mi, że ma jeden kosz z ceramiką, a pod nią jest gąbka

Filtr, trochę mały. Mało miejsca na media filtracyjne. Im więcej miejsca na media tym bardziej stabilny baniak. Moim zdaniem powinieneś pomyśleć o czymś dodatkowo. Może kaskada Aquael FZN-3, albo jakiś kubełkowy?

 

- dzisiaj jeszcze wkładam korzenie jeden mam taki mniejszy drugi większy

Wygotuj je dla pewności, albo oblej wrzątkiem.

 

- ile powinno się świecić świetlówkami???

Na początku z 5-6 przez pierwszy tydzień, a potem możesz codziennie o półgodziny zwiększać aż do max 8-9h/24.

Ułatwi Ci to programator czasowy, taki nawet za 10zł.

Co do zdjęć:

-pierwsze zdjęcie na moje oko to nie jest roślina do akwarium, ale poczekaj na zdanie jakiegoś speca ;)

- drugie to anubias i sadzimy go mocując, np. żyłką do korzenia. Zgnije Ci jeżeli posadzisz go całkowicie w podłożu (można zostwić mu kłącza nad powierzchnią i będzie rosnąć). Czerpie pierwiastki ze słupa wody nie z podłoża.

- trzecie, hygrophila polysperma (??)

- Cryptocoryna balansae

- Czwarte, nie jest tak źle.... toksyczne bibeloty wywalisz, dasz korzenie, naklej tło (jednokolorowe), dolej wody (tak, aby pokrywa zasłaniała taflę wody) i będzie git. Możesz dokupić też jakieś rośliny szybko rosnące, rogatek, nurzaniec. itp.

 

Nie wiem czy ten żwirek to nie jest koral i możliwe, że zatwardza Ci wody. Kolega miał kiedyś coś podobnego i miał beton w akwarium, ale to już testy pokażą.

 

Ps. Jakie wymiary ma szkło?

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary szkła;

Długość - 80cm

Szerokość - 35cm

Wysokość - 45cm

 

Na początku miałem kupić filtr kubełkowy, ale sprzedawca powiedział, że gdy np. się rozszczelni to wypompuje całą wodę na podłogę i teraz żałuję że go posłuchałem, bo mogłem go brać i teraz nie było by z tym problemu. Ten co teraz mam ma przepustowość 1000l / h, ale ma bardzo mało miejsca na media, no ale co zrobię, jak się jeszcze wtedy tak na tym nie znałem.

 

Co do roślinki na drugim zdjęciu, przywiązałem ją do większego korzenia. Co do pierwszej rośliny, to jest kupiona w zoologu i żwirek także kupiony w zoologu, w takich paczkach, jak nie odbija światła też inaczej wygląda, to chyba nie koral.

 

 

 

Mam jeszcze dwa kamienie z lawy koralowej nw czy je tam wkładać?

 

 

Regulamin 6.1 - pisownia. Na forum wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi.

andy102

Edytowane przez mikdominik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rośliny to jest kupiona w zoologu

To nie świadczy o tym, że jest to roślina akwariowa.

 

Mam jeszcze dwa kamienie z lawy koralowej nw czy je tam wkładać???

Lawa lepsza niż ten młyn, doniczki i zamek ;)  Tylko licz się z twardszą wodą.

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...