Skocz do zawartości

Obsada 300 l zbiornika pod Pielęgniczki Ramireza


neo_82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja dotychczasowa obsada  http://forum.superakwarium.pl/topic/47059-neonowe-300-l/

 

 

Koledzy/koleżanki

 

Na 100% chciałbym posiadać Pielęgniczki Ramireza .

 

I tu pytanie do znawców jakie ryby mogę trzymać z nimi - proszę o napisanie każdej możliwe od ręki dostępnej rybki akwariowej

 

Sądzę że czas najwyższy się ukierunkować

Myśle nad dołożeniem światła , obenie mam 2x45 W T5 - chce to podwoić i dołożyć Co2 .

 

Jakie rośliny , czy na tafle np pistia . Piasek to wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę na wyrost i więcej info chyba nie dam jak już podałem , ale skoro się upieracie to

 

parametry wody napowietrzanie  nie znam 
oświetlenie jak pisałem wyżej możliwe ze 4x 45 w T5  z czego 2x 6400K  a drugie jeszcze nie wiem może 2x 8500
filtracja Jbl 1501
technika CO2 jak pisałem wyżej będzie
gatunki i ilość ryb  Pytasnie do Was na pewno ramireza
rośliny  nie wiem jeszcze
inne sprzęty nie mam
stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. pytanie do Was

 

Ogólnie prosiłem w pytaniu o podanie informacji z czym mogę trzymać ramireza

 

Na forum doczytałem ze chcąc rozmnożyć rybe powinno (pH 5,5-6) oraz miękka (poniżej 5 n). Nie wiem ile zwykle powinno być ale jeśli będzie to w okolicach  powiedzmy 5.5 a ja będę miał 5 to i tak będę ją trzymał

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o 0.5 pH chyba ryba nie umrze co ?

 

Pley jak na razie moja "zupa rybna" nadal żyje pomimo tak zróżnicowanej obsady

Mam ryby z kwaśniej , zasadowej  , miękkiej,  twardej , pod względem temp też różnica , generalnie złe podłoże

i ryby żyją nie widać by chorowały ,ładnie się wybarwiają

Więc jeśli będą potrzebować o 0.5 pH więcej nic się nie stanie

 

Poziom wiedzy macie na prawdę OGROMNY ale czasami jakąś informacje wyciągnąć od Wa to masakra

 

PS

 

Tą listę mi zrób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o 0.5 pH chyba ryba nie umrze co ?

Być może nie umrze... Tylko dlaczego ma być trzymana w nieodpowiednich dla niej warunkach?

To że ryby u Ciebie żyją, nie znaczy że jest im dobrze. Bo jak może być im dobrze skoro :

 

 

Mam ryby z kwaśniej , zasadowej , miękkiej, twardej , pod względem temp też różnica , generalnie złe podłoże

neo_82, przecież nie jesteś na forum od dziś :facepalm:. Litości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci śmiało pomógł, ale po co, skoro jesteś ignorantem i świadomie męczysz obecne ryby?

I pół stopnia czasem ma znaczenie ;). Zwłaszcza jeżeli mówimy o trzymaniu ryby na granicy jej tolerancji.

I Twoje ryby żyją, ale nie będą żyć tyle, ile mogłyby, ale to temat na inną rozmowę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pley wodę można preparowac

po to temat by w końcu zrobić to pożądanie jak będę wiedział jakie ryby (juz wiem) to obecna obsada powedruje do nowego właściciela

Z tym ignorantem to nie tak do końca . Mam już obsadę jaka mam i nie pozbędziesz się jej pstrykajac palcem , moge ja wpuścić do warty ale szkoda ryb

zainteresowałem się ramirezami i chciałem się tu dowiedzieć co zrobić by było dobrze . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...