Skocz do zawartości

Dosypanie czarnego żwirku-substratu do zalanego akwa z rybkami-poradzicie?


alsat1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podmieniłem dzisiaj ok 15l.wody.

Woda stała 24h we wiadrach ale podam jakie ma parametry prosto z kranu wlana do wiadra.

Woda prosto z kranu:

No3(mg/l)-0

No3(mg/l)-0

GH 0-2d

KH 3d

pH 6.4-6.8

CL2(chlor)-0

 

 

Woda w akwarium dzisiaj po podmianie ok 15l.

No3 - 100

No2 - 0

GH - 16d<

KH -15/20d

pH - 6.4-6.8

chlor 0

 

 

Wygląda na to że podmianki coś chyba pomagają,wyniki już lepsze ale nadal No3 i KH za wysokie.

Prócz tego jednego zmienniaka wszystkie ryby wykazują duży apetyt i są bardzo ruchliwe,już mniej płochliwe,jak zbliżam się do akwa płyną pod powierzchnię z nadzieją na żarło.

 

Jutro zrobię znowu testy,bez podmanki.Paskowe są niedokładne bo się rozmywają te kwadraciki.

Co do liści dębu,pewnie głupie pytanie-mają być suszone czy zielone?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez alsat1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O szyszkach olchy możesz poczytać tutaj:

http://www.bocja.org/index.php?option=com_content&view=article&id=267:szyszka-olchy-licie-dbu-w-akwarium&catid=40:aktualnoci-stowarzyszenia&Itemid=102

 

Jeśli chodzi o liście dębu, to nie wiem czy tak łatwo Ci się teraz to uda.

Po pierwsze, żadnych zrywanych świeżych liści, tylko takie co opadły a i tak najlepiej je wrzucić do naczynia z zagotowaną (nie gotującą się) wodą, przeczekać aż same utoną i później je wysuszyć przed wrzuceniem do akwarium.

 

Osobiście polecam szyszki olchy. Akurat jest na nie teraz sezon, polecam podejść do jakiegokolwiek nawet mini-parku i poszukać. Dosyć łatwo znaleźć i spokojnie pod drzewem znajdziesz z reklamówkę albo chociaż dwie kieszenie.

Co do szykowania, również zalecane jest sparzania wrzątkiem przed wrzuceniem do akwa, żeby się nie okazało że pasożyty i inne szkodniki wrzucasz do akwarium na obumarłych szyszkach.

Szyszek wrzucasz dosłownie kilka 3-6 na początek. Po tygodniu czy dwóch wyciągasz szyszki z akwa i wrzucasz nowe jeśli pomaga. U mnie takie świeżo przyniesione to przysmak tylomelani, ampularii i krewetek.

Coś tam sobie wygryzają z takich, a działania prozdrowotne takich szyszek są nie do zastąpienia.

 

Polecam wygooglować i poczytać na temat szyszek czy liści.

Jeśli podmianki zbijają NO3 to tylko się cieszyć, choć z pewnością nie jest to metoda 100% bezpieczna i zalecana przez Instytut Matki i Dziecka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Sory że pod postem ale należy się aktualizacja tematu,

Twardość wody KH spadła po paru dniach po dodaniu tego preparatu od Tetry Easy Balance.

To jest w sumie coś co się stosuje zamiast podmianek wody ale ja podmianki bede nadal robił.

KH obecnie bliskie 0

GH 8-16d.

PH 6.5

CL-0

No2-0

No3 nadal około 100.

 

 

Rybki mają się bardzo dobrze,nawet ten podtruty zamiennik w porze karmienia już podpływa po płatki,ale żeby go nie męczyć to czasem wrzucam mu tablete-pokarm i skubie przy dnie wśród roślin.

 

Mam nadzieje i wierzę że wszystko wróci do normy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...