Skocz do zawartości

Rybki mają białe plamki


Legende
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, :icon_e_biggrin:

wczoraj rano zauważyłem na moich rybkach białe plamki a na moulinesji wręcz jej grzbiet zrobił się biały.

Dziś rano zobaczyłem że jedna rybka zdechła, nie wiem co robić i co to są te białe plamki może jest na to jakiś środek ?

 

Dziękuje, i proszę o szybką odpowiedz

Legende

 

 

Temat przeniesiony do odpowiedniego działu.

Poprosimy o więcej szczegółów  wg wzoru : http://forum.superakwarium.pl/topic/8125-przeczytaj-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat/

Zwracaj uwagę na pisownię.

andy102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Białe, wypukłe plamki na ciele ryb są objawami ichtioftiriozy czyli ospy rybiej. Leczenie nie jest skomplikowane, ale musisz jak najszybciej się tym zająć. Inaczej wszystkie ryby Ci padną. Bardzo podatne na tę chorobę są na przykład Neony. Kup preparat - polecam Ichtio, Tropical Aqua Care, który spisuje się świetnie (miałam okazję się przekonać). Kwarantanna nie jest potrzebna, preparat do stosowania w zbiorniku głównym, gdyż kulorzęsek wywołujący chorobę obecny jest w wodzie! Koszt około 7-8zł w sklepie zoologicznym. Dodatkowo podnieś temperaturę w akwarium. Wszystko powinno wrócić do normy.

Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe krosty to może i bym się zgodził na ospę, ale plamki to już trochę inna bajka.

Może być to choroba bawełniana (inaczej znana jako kolumnowa), pleśniawka lub bakterie.

 

Bez dokładnego opisu akwarium, ryb ich zachowania oraz bez zdjęcia nie da się określić, więc Twoja diagnoza może bardziej zaszkodzić jak pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...