Skocz do zawartości

Odkryte akwarium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej zastanawiam się nad postawieniem odkrytego akwarium. Ma to być roślinniak o podstawie 80x40. Zastanawia mnie tylko ile zostawić wolnej przestrzeni od lustra wody do szczytu akwarium - chodzi w skrócie o wyskakiwanie obsady.

 

Co do obsady to jeszcze decyzja nie jest podjęta - największą słabość mam do neonów (tak wiem to oklepane), ale mam je już w innym akwarium. Myślę, że w nowym zrobie dwie małe ławice - pewnie neony + jakieś razbory lub coś podobnego. Ogólnie małe rybki. Do tego na dno na pewno krewetki.

 

No ale pytanie podstawowe - ile lać do akwa wody i jakie jest prawdopodobieństwo, że ryby/krewetki będą wyskakiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poziomu wody w akwarium otwartym ciężko mi się wypowiedzieć bo nie miałem owego, ale chciałbym napisać o neonach. Neony w roślinniaku to zły pomysł, są to ryby z ciemnych wód i nie za dobrze tolerują dużą ilość światła. 
Krewetki na pewno lubią spacerować i wyjdą ze szkła. Również nie miałem krewetek   ;) ale spotkałem się tu na forum z takimi historiami na ten temat. 

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poziomu wody w akwarium otwartym ciężko mi się wypowiedzieć bo nie miałem owego, ale chciałbym napisać o neonach. Neony w roślinniaku to zły pomysł, są to ryby z ciemnych wód i nie za dobrze tolerują dużą ilość światła. 

Krewetki na pewno lubią spacerować i wyjdą ze szkła. Również nie miałem krewetek   ;) ale spotkałem się tu na forum z takimi historiami na ten temat. 

 

 

Nie miałeś a radzisz ... Krewetki wyjdą z akwa tylko pod warunkiem jak rośliny lub ozdoby (korzenie) będą  na równi z taflą wody lub  będą wystawać ponad taflę .

Miałem otwarte 30L z krewetkami i gupikami i   wyskoczyła mi jedna dorosłą RC ... Obserwowałem co się dzieje i pewnego dnia przyuważyłem   jak  żerująca  RC  przy samej tafli wody  " zrywa się " chciała chyba przeskoczyć na rotale ,ale wyskoczyła z akwa . to były 2 przypadki jakie miałem z wyskakującymi krewetkami . Od tamtego czasu regularnie przycinałem zielsko i trzymałem je max 3-4cm poniżej tafli wody  i było ok .Wystający korzeń również  zlikwidowałem .

 

 

Co do Neonów ... Zgadza się ze to ryba BW i powinno się  takie warunki zapewnić  jeśli mowa o rybach F1  czy też  z bezpośredniego odłowu z tych ze wód . Neony które są  dostępne w naszych sklepach przychodzą na świat w fermach/hurtowniach i  w życiu nie widziałby BW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Neonów ... Zgadza się ze to ryba BW i powinno się takie warunki zapewnić jeśli mowa o rybach F1 czy też z bezpośredniego odłowu z tych ze wód . Neony które są dostępne w naszych sklepach przychodzą na świat w fermach/hurtowniach i w życiu nie widziałby BW .

Więc dlaczego mówisz, że F1 potrzebują BW? One też nie widziały BW na własne oczy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli krewetki mamy ogarnięte. A jak wygląda ze skocznością małych ryb. Coraz bardziej marzy mi się baniak ok 200l optiwhite i one są piękne bez pokrywy. Z drugiej strony nie chcę aby to się odbywało kosztem ryb.
Co do doboru obsady to na razie temat drugoplanowy i jeszcze pewnie będzie na nią wiele pomysłów więc nie skupiamy się na niej konkretnie - wiem tylko że na pewno będą to małe rybki ławicowe niekoniecznie neony. Może znacie jakiś fajny sposób na zabezpieczenie takiego otwartego akwarium? A może zabezpieczenie nie ma sensu bo "wyskoki" są incydentalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz, ze az tyle jest potrzebne? Wlasnie zastanawialem sie nad zostawieniem 5cm akwarium bez wody. I tak bede robil na wymiar wiec bralbym po prostu wyzsze.
Chyba jednak skonczy sie na jakiejs pokrywie diy. Szkoda bo akwaria bez pokryw sa super. Zastanawiam sie tylko jak temat rozwiazuja osoby z duzymi zbiornikami gdzie pokryw sie nie stosuje? Godza sie z wyskakujacymi rybami/krewetkami?

 

Dbaj o pisownię.  /Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...