Skocz do zawartości

Paski LED RGB


hadwao
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie strzelajcie jeśli było, ale dzisiaj przeglądam internety na temat oświetlenia i nie mogę znaleźć żadnych konkretnych informacji na temat led RGB w paskach jako jedyne źródło światła.

 

W skrócie myślę nad budową własnej pokrywy, którą chciałbym zamontować w akwarium w pokoju dziecka. Mała bardzo lubi zasypiać przy akwarium, więc pomyślałem żeby zrobić je w technologii LED RGB wraz z kontrolerem tak aby można było wieczorem ładnie przygasić swiatełko np. na niebieska poświatę.

 

Akwarium 72l, roślinność na razie zupełnie nie wymagająca, ale chciałbym w przyszłości trochę w akwarium zainwestować - jakiś mały zestaw CO2 + mało wymagająca trawka i kilka rośliny o średnim zapotrzebowaniu światła.

 

W oko wpadł mi taki zestaw: http://www.aliexpress.com/item/5M-300-leds-SMD-12V-RGB-Changeable-Waterproof-Non-Waterproof-LEDs-Stripes-LED-5050-Strips-24key/32254746415.html

 

Czy to się nada (oczywiście po odpowiedni zabezpieczeniu szybką itp.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież właśnie takie możliwości w teorii daje pełna kontrola RGB, gdzie można ściemniać, rozjaśniać, dobierać kolorystykę - iwdziałem nawet układy pozwalające programować automatyczne zmiany oświetlenia symulujące różne rodzaje światła od świtu do zmierzchu... Pytanie tylko czy osiągnę dobre oświetlenie paskami rgb, czy jednak trzeba postawić na zwykłe diody typu COB co oznacza znacznie więcej zabawy z elektryką (lutowanie etc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej przecież pisałem wyżej, że chodzi o to aby wieczorem zrobić np. na 1h przed zgaszeniem poświatę w akwarium - czyli coś w stylu świcący księżyc etc - nie mam zamiaru tam robić dyskoteki ;-) Myślę, że mieszkońcom takie delikatne świtełko nie zaszkodzi, a wręcz będzie dobrym przejściem do pełnej ciemności.

 

Pytanie tylko czy te paski led rgb są w stanie zastąpić jarzeniówkę w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że w akwarium chodzi oto żeby zapewnić mieszkańcom warunki najbardziej zbliżone do tych w których żyją...

Idąc tym torem powinno się zrezygnować z hodowli ryb, ponieważ brak popytu zniechęci do odłowów ze środowisk naturalnych, gdzie rybki czują się najlepiej. Trzymanie ich w akwarium i "zapewnianie najbardziej zbliżonych warunków do naturalnych" jest iluzją i hipokryzją, gdyż rybki nie żyją w kałużach. W akwarium chodzi o to, by spełnić potrzeby jego posiadacza.

 

Do autora tematu - lepiej zainstalować paski o barwie zimnej i do tego jako uzupełnienie paski rgb. Z osobnym zasilaniem można mixować dowolnie.

Edytowane przez Korund
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwarium chodzi o to, by spełnić potrzeby jego posiadacza.

Czasami tak czytam Twoje posty i zastanawiam się czy masz akwarium do pełna wysypane z pierdzącymi nurkami, statkami i innymi cuda wiankami czy po prostu masz chomika.

I co Twoje wypowiedzi mają wspólnego z Twoim doświadczeniem...

 

 

 

Do autora tematu - lepiej zainstalować paski o barwie zimnej i do tego jako uzupełnienie paski rgb.

Z tą częścią jeszcze jestem w stanie się zgodzić.

 

 

 

Z osobnym zasilaniem można mixować dowolnie.

Ale tutaj to znów tym pierdzącym powietrzem nurkiem mi zalatuje.

 

 

 

Hej przecież pisałem wyżej, że chodzi o to aby wieczorem zrobić np. na 1h przed zgaszeniem poświatę w akwarium - czyli coś w stylu świcący księżyc etc - nie mam zamiaru tam robić dyskoteki ;-) Myślę, że mieszkońcom takie delikatne świtełko nie zaszkodzi, a wręcz będzie dobrym przejściem do pełnej ciemności.

Możesz tak spokojnie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...