Skocz do zawartości

Krasnorosty i węgiel aktywny.


Git
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim akwarium pojawił się wysyp krasnorostów, głównie na wylocie deszczowni ale i też na części roślin. Przyczyną musi być dosadzanie roślin i grzebanie w podłożu, robiłem to najdelikatniej jak potrafiłem ale i tak musiało to zaszkodzić.

Już raz miałem do czynienia z krasnorostami wtedy była wina brudnego kubełka. Po wyczyszczeniu go, stosowaniu zwiększonych dawek carbo i zmniejszeniu czasu naświetlania pozbylem się niechcianych gości.

Teraz chciałbym do walki włączyć węgiel aktywny by pozbyć się związków organicznych. I tu moje pytanie:

1. Czy warto umieszczać ten węgiel.

2. Jeśli tak to czy można go zanurzyć we woreczku we wodzie zamiast umieszczać we filtrze.

 

 

Tap Tap Tap

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel nie będzie tutaj dobrym rozwiązaniem, wyklarujesz wszystkie potrzebne wartości odżywcze.

 

Jeśli masz zbiornik z nawożeniem CO2 to częste podmiany wody połącz z delikatnym odmulaniem (co powinno zmniejszyć ilość fosforanów) i badaj testami  parametry wody. podnies poziom CO2 do ok 30mg/litr (obniży to lekko pH) powinno zahamować ich rozwój lub nawet zaczną zanikać.  Krasnorosty nie lubią kwaśnej wody (pH poniżej 6,9).

Sprawdź czy nie masz za mało azotanów. Ich brak może  spowodować, ze rośliny nie będą zużywały fosforu przez co stanie się on dostępny dla glonów. Jeśli masz kosiarki lub molinezje pomogą z tymi glonami.

Jeśli karmisz ryby to podawaj pokarm tak aby go zaraz zjadały i aby nie opadał na dno

Edytowane przez xsiasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...