Skocz do zawartości

Czym karmić moje kilka rybek?


nice800
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początek chciałbym się przywitać bo jest to mój pierwszy post - a więc Cześć wszystkim  :razz:

 

Ostatnio wpadłem na pomysł aby odkopać swoje stare, małe akwarium i postawić na biurku.

Mam je już miesiąc, jest to malutki zbiorniczek ok. 25L (40x25x25).

Rybki jakie mam to:

- 1 Mieczyk

- 1 Molinezja czarna

- 2 Neonki

- 1 Gupik (mam go od malutkiego przyszedł z roślinami od znajomego)

- 1 Bocja wspaniała kupiona 3 dni temu bo ślimaków było dużo, jak na razie nic jej nie jest

 

Mam kilka pytań co to tego aby to akwarium przetrwało jeszcze około 2 miesiące, gdy skończę szkołę chciałbym kupić jakiś 100L zbiornik.

 

A więc w/w rybki aktualnie karmię 2x dziennie (rano, wieczór) pokarmem Ovo-vit jajeczny.

Temperatura wody 25 stopni.

Filtr chodzi 24/7, z przerwami 10-15min na karmienie.

Mam chyba problem z roślinami bo jakie nie wsadzę to zaraz je ryby skubią i rośliny robią się żółte, praktycznie codziennie jakiś liść pływa po powierzchni.

 

Głównie zależy mi co ew. zmienić, jak karmić aby ryby czuły się dobrze, i co dokładnie dawać do jedzenia tej bocji bo to mięsożerna rybka głównie?

 

Zdjęcia jak to wygląda, wiem że ni jak ale to moje początki jeśli chodzi o ryby.

 >>> Zdjęcia <<<

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Pani w zoologu przestać ufać?
Jak pytałem o bocje, to zapytała jakie akwarium i co w nim jest, powiedziałem że małe i kilka rybek i nic nie mówiła.

 

A jak to się ma do tego, że bocje w zoologu chyba z 20 sztuk, są w niewiele większym akwa, bez żwiru ani niczego

Edytowane przez nice800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w zoologu każdej rybie zapewniani taki litraż jakiego wymagają to każdy sklep musiałby być chyba ze dwa lub trzy razy większy...Na ślimaki to trzeba było sobie kupić do tego akwarium Helenkę a nie Bocje która wymaga jakieś 300l akwarium pomijając fakt że np neon to ryba ławicowa...Ale tak to jest jak najpierw sie kupuje ryby a potem o nich czyta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Pani w zoologu przestać ufać?

 

Sprzedawcy zależy najczęściej na kasie, a nie na dobru ryb. Pani w sklepie jest ostatnią osobą od której możesz słuchać "rad" (oczywiście są wyjątki i istnieją sprzedawcy, którzy potrafią doradzić).

 

 

- 1 Mieczyk

- 1 Molinezja czarna

- 2 Neonki

- 1 Gupik (mam go od malutkiego przyszedł z roślinami od znajomego)

- 1 Bocja wspaniała kupiona 3 dni temu bo ślimaków było dużo, jak na razie nic jej nie jest

 

-Mieczyk - akwarium minimum 100cm długie;

-Molinezja - akwarium minimum 80cm długie;

-Neony - zależnie od gatunku minimum 60cm dla Innesy + ryby ławicowe; 

-Gupiki - jeśli pawie oczka akwarium 50cm minimum

-Bocje, wielkie stadne ryby, akwarium minimum hmmm... SeriouslyFish podaje 180cm :)

Żadna ryba z wyżej wymienionych nie powinna znaleźć się w tym akwarium. 

 

 

Jeśli chodzi o wymagania ryb korzystaj z tych stron:

http://www.seriouslyfish.com/(kopiujesz łacińską nazwę i wklejasz w wyszukiwarkę  ;

http://forum.superakwarium.pl/forum/83-encyklopedia-ryb/

lub pytaj na forum (portal SuperAkwarium podaje błędne informacje, więc z niego nie korzystaj).

 

Przed Tobą dużo czytania (co powinieneś zrobić przed założeniem akwarium), jeśli chcesz, aby Twoim podopiecznym żyło się dobrze i miały zagwarantowane odpowiednie warunki. Proszę: http://forum.superakwarium.pl/forum-4/announcement-4-ciekawe-tematy-zajrzyj-koniecznie/

 

Oddaj ryby Pani z zoologicznego i podziękuj za pomoc. 

 

 

A jak to się ma do tego, że bocje w zoologu chyba z 20 sztuk, są w niewiele większym akwa, bez żwiru ani niczego
Czy sklep trzyma ryby już na zawsze jak My? Nie, sklep sprzedaje i ryby nie ma. To Akwarysta ma zapewnić rybie odpowiednie warunki. Dodaj do tego, że wymagania ryb  są ostatnią rzeczą na jaką patrzy sklep. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...