Skocz do zawartości

Sprawdzenie soli


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę Kogoś o sprawdzenie czy dobrze obl. sole.

 

Ilość wody do podmiany (lub objętość akwarium) 60 litrów  

  ilość sporządzonego roztworu nawozu                250 mililitrów  

  Codzienna dawka nawozu do wody                      10 mililitrów          

 

K2SO4   4,0 g

KCl (opcja- zamiast K2SO4) 3,4 g

KNO3   3,5 g

KH2PO4   0,3 g

MgSO4x7H2O 6,5 g

w objętości nawozu... 250 ml

              

60L to pojemność mojego akwarium

 

Mikro

mikro intermag plus 2,5 ml rozpuszczam w 497ml wody dodaje

 

13,00% Zawierający Fe- 0,80 g

=

Dozowanie MIKRO jednorazowo 7 dawek   [mg/l] [mg/l

] żelazo, Fe 0,0551jednorazowo) -0,39(tygodniowo)

mangan, Mn 0,0084- 0,06

miedź, Cu 0,0013- 0,01

cynk, Zn 0,0029- 0,02

bor, B 0,0023- 0,02

molibden, Mo 0,0005- 0,00

kobalt, Co 0,0002- 0,00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, że tylu użytkowników potrafi obliczyć sole a nikt nie może pomóc innym tak jak sami tą pomoc otrzymali...

 

Jak byś wstawiła print screen z obliczeń to by było o wiele prościej, bo nie trzeba było odpalać kalkulatora u siebie.

 

Pierwsza tabela dobrze, pamiętaj że rozpuszczasz każdą sól w osobnej butelce.

 

 

 

Mikro mikro intermag plus 2,5 ml rozpuszczam w 497ml wody dodaje 13,00% Zawierający Fe- 0,80 g

 

Jeżeli mikro rozrabiasz w 500 ml (nie tak jak makro w 250 ml) i dzienna dawka to 10 ml, to te obliczenia też są w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, że tylu użytkowników potrafi obliczyć sole a nikt nie może pomóc innym tak jak sami tą pomoc otrzymali...

 

Jak byś wstawiła print screen z obliczeń to by było o wiele prościej, bo nie trzeba było odpalać kalkulatora u siebie.

 

Pierwsza tabela dobrze, pamiętaj że rozpuszczasz każdą sól w osobnej butelce.

 

 

 

 

Jeżeli mikro rozrabiasz w 500 ml (nie tak jak makro w 250 ml) i dzienna dawka to 10 ml, to te obliczenia też są w porządku.

Dzięki wielkie. Aż mi miło, że ktoś mi w końcu pomógł, a do tego mam obliczenia wporządku.

Próbowałam skopiować tabelkę ale coś mi nie wychodziło i przepisałam ręcznie. 

Mam tylko jedno jeszcze pytanie bo w kalkulatorze prócz intermagu mam zaznaczone 10ml mikro z chelatów, jeżeli  zmienię to na 0 i zostawię tylko 10ml intermagu plus to zmieniają mi się dawki Fe które mi ciężko potem obliczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Próbowałam skopiować tabelkę ale coś mi nie wychodziło i przepisałam ręcznie.

Naciskasz ten przycisk

keyboard1.jpg

i wklejasz np. do Paint-a.

 

 

 

Mam tylko jedno jeszcze pytanie bo w kalkulatorze prócz intermagu mam zaznaczone 10ml mikro z chelatów, jeżeli zmienię to na 0 i zostawię tylko 10ml intermagu plus to zmieniają mi się dawki Fe które mi ciężko potem obliczyć

Bo mikro z intermagu jest liczone w innej tabeli a intermag za mało posiada w sobie żelaza, dlatego uzupełniasz intermag potem chelatem żelaza, dlatego przy chelatach musi to być zaznaczone.

Jak masz ochote to możesz to namieszać w osobnych butelkach, jedna intermag, druga chelat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciskasz ten przycisk

keyboard1.jpg

i wklejasz np. do Paint-a.

 

 

 

Bo mikro z intermagu jest liczone w innej tabeli a intermag za mało posiada w sobie żelaza, dlatego uzupełniasz intermag potem chelatem żelaza, dlatego przy chelatach musi to być zaznaczone.

Jak masz ochote to możesz to namieszać w osobnych butelkach, jedna intermag, druga chelat.

Zamówiłam intermag plus. Więc rozumiem, że 10ml intermagu plus  mam rozpuścić w 500ml wody i do tego dodać fe? Potem w tabelce jest 2,5 ml koncentratu .........i tu się gubię niestety.

post-21682-0-23965700-1427662255_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zamówiłam intermag plus. Więc rozumiem, że 10ml intermagu plus mam rozpuścić w 500ml wody i do tego dodać fe? Potem w tabelce jest 2,5 ml koncentratu .........i tu się gubię niestety.

Nie.

Do 497,5 ml wody dodajesz 2,5 ml intermagu i dodajesz 0,8 g chelatu żelaza 13% i masz nawóz gotowy,  10 ml to dawka dzienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Do 497,5 ml wody dodajesz 2,5 ml intermagu i dodajesz 0,8 g chelatu żelaza 13% i masz nawóz gotowy,  10 ml to dawka dzienna.

Aaaaaaaacha.......................... teraz już rozumiem. Wyczytałam gdzieś ze daje się jakiś środek konserwujący czy też muszę go dać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...