Skocz do zawartości

Obsada


kamieeń
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje zamienić moje małe akwaria na coś większego. (bynajmniej dla mnie coś wiekszego) Docelowo ma to być akwarium o wymiarach plus minus 120-35-50 (dł,szer,wys) Być może wysokość troche mniejsza. Na pewno będzie się wachać miedzy 40 a 50 cm. Stąd też moje pytanie jaką obsade moge trzymać w tym baniaku? Bedzie on mieć plus minus 200l moze 210 moze 180 :) zalezy jaką dam wysokość. Może powiem co by mnie interesowało a Wy doradzicie :)
Otóż chciał bym większe rybki ale za to mniej, niż małe neony ale dużo. Pewnie wiecie o co chodzi. Aby się ładnie prezentowały itp. Chciał bym paletki. Ale z tego co czytałem moje planowane akwarium to minumum litrów dla nich. Więc nie wiem czy by dały rade? Czekam na propozyje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym dość sporym litrażu wybór jest bardzo duży. Ale nie tylko pojemność zbiornika wpływa na to jakie ryby możesz hodować. Podaj parametry Twojej kranówki (PH, GH, KH), a wtedy będziemy mogli myśleć nad obsadą. Wg mnie dobrze prezentuje się zestaw: kilka większych ryb, duża ławica małych rybek i stado kirysków na dno (wymagany piach), ale jak już mówiłem, bez znajomości parametrów wody możemy jedynie powróżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku że w mojej sytuacji najlepsze będą.. welony. I tu mam do Was pytanie w jakiej temperaturze moge je trzymac? Przegladam różne storny i fora i na niektórych pisze ze od 16 do 24 a na niektórych że najlepiej powyżej 24 stopni bo poniżej możliwe są jakieś choroby..Mieszakm w takim lokum że zimą zdaża się troche chłodniej niż w przeciętnym bloku a co za tym idzie działanie grzałki bardzo czesto.. przy takim litrażu to już odczuwalne w rachunku.. dlatego chciał bym welony aby uzyteczność grzełki sprowadzić do minimum i ustawić te 16 stopni tak aby zimą włączyła się juz od czasu do czasu a nie prawie cały czas.. Jak to jest z tą tepmeraturą u welonów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...