Skocz do zawartości

Prosze o podpowiedz :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dzis mam w moim akwarium dodatkowe oswietlenie w postaci AQUA Glo 20W oraz zaczynam stosowac nawozy Planta Gainer Classic i Planta Gainer Pro. czy rosliny wrescie beda mi rosly ??? borykam sie z problemem roslin od samego poczatku i jeszcz nie jest tak ja chce :| prosze o jakies madre podpowiedzi. z gory dziekuje . Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... borykam sie z problemem roslin od samego poczatku i jeszcz nie jest tak ja chce :| prosze o jakies madre podpowiedzi. z gory dziekuje . Pozdrawiam :)

To znaczy co się z nimi dzieje? Słabo rosną?

Oświetlenie masz teraz nawet za mocne, ale w normie. Ile godzin dziennie świecisz? Zastosuj może jeszcze CO2, na początek bimbrownie albo z butelek 1000ml podawane do dzwonu. Potem możesz przejść na coś profesjonalnego. Masz mało rybek co powoduje, że jest mało CO2 i mało innych nawozu dla roślin (związki przemiany materii produkowane przez ryby) - nawozy są więc konieczne - powinny pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś madry napisał że kazde akwa jest inne i potrzebuje innego nawozenia...

U ciebie napewno brak potasu i fosforu... (typowa chloroza). Rozumiem ze Gainer Pro to Makro a nie Mikro. Classic w porzadku tylko narazie rozpoczni od 1/2 zalecanej dawki. Co do Makro jesli takowe posiadasz: 1/2 dawki zeby nie przedobrzyc z azotem. Mankamentem nawozu PG M jest mala ilosc Potasu w skladzie. Ja kiedys dozowalem do niego K2SO4:) Co do całości... Dokop buteleczke Zelaza (Ferro Activ, Ferro +) poniewaz tez jest jego mało w tym zestawie nawozow.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano źle. Drogi Kirysie moglbys wytlumaczyc koledze dlaczego.

 

Gainer Pro Mikro uzywany jest do uzdatniania/nawozenia wody RO lub demineralizowanej.

Classic uzywamy do kraniczanki lub jak kto woli KranoVitu. (kranowka)

Gainer Pro Makro w obu przypadkach aby podniesc makroelementy z tym ze czytaj to co napisalem w poscie powyzej.

 

Chloroze powoduje potasu i powiedzmy magnezu. Magnez w dobrej ilosci powinienes znalez w Classicu. Potas w malej ilosci w Pro Makro. Z tad tez proponujemy ci nawozy potasowe lub Sole K2SO4 lub K2CO3 (brighty K ADA)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste kupie MACRO i ta buteleczke zelaza :) aaa od wczoraj dziala mi bimbrownia , wszystko jest na cacy tylko ze nie wiem czy moge na tym polegac z moimi slabymi roslinami. watpie ze roslinki poradza sobie na tyle z fotosynteza i zapewnia minimum tlenu w wodzie no i w zwiazku z tym ciagle dotleniam pompeczka. jak polecacie rozwiazac ten problem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotosynteza zacznie się na nowych listkach które wypuszczą roślinki, te które już zmarniały nie podniosą się. A i ja bym na Twoim miejscu nie mieszał różnych producentów, bo może się to skończyć niezbyt dobrze. ja bym na twoim miejscu kupił w ogrodniczym siarczan potasu rozrobił w butelce z wodą i stosował. za 2L opakowanie dasz mniej niż za buteleczkę AG a wystarczy ci na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotosynteza zacznie się na nowych listkach które wypuszczą roślinki, te które już zmarniały nie podniosą się. A i ja bym na Twoim miejscu nie mieszał różnych producentów, bo może się to skończyć niezbyt dobrze. ja bym na twoim miejscu kupił w ogrodniczym siarczan potasu rozrobił w butelce z wodą i stosował. za 2L opakowanie dasz mniej niż za buteleczkę AG a wystarczy ci na lata.

Odradzam kupno Siarczanu potasu w ogrodniczym... To nie czysty zwiazek a syfu przeciez nie chcemy. Chyba ze chcecie krsytalizowac z niego czyste K2SO4.

Producentow mozna mieszac ale tak zeby pierwiastki sie nie dublowaly. Problem moze pojawic sie w testach. (zasada wiarygodnosci testu: stosujesz nawoz tetry uzywaj testow tetry (chelatory itd)).

Jesli masz przypowierzchniowy ruch wody to wystarczy.

Miales przyduche?? Jesli nie to nie ma problemu.

Fotosynteze w baniaku masz zawsze nawet na tych uszkodzonych tkankach zalezy tylko ile masz roslin...

Temat rzeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruch wody przypowierzchniowy mam i roslin tez mam troszke. ale jeszcze boje sie odlanczac pompke poczekam az roslinki troszke podrosna :)

Nie obawiaj się o rybki - masz ich niewiele jak na takie akwa więc tlenu im nie zabraknie. A jak chcesz je dotlenić to proponuje włączać napowietrzacz tylko na noc (jak nie ma światła). Ja tak robię bo mam dużo ryb i dużo roślin.

 

A tak na marginesie - rośliny rosną mi jak szalone - co tydzień wycinka i większość puszcza nowe pędy. Stosuje kulki JBL w podłoże i SeraFlorena do wody, CO2 no i świderki do grzebania w podłożu ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...