Jump to content

Start akwa, czy podawać potas i dobór roślin

piotrz23
 Share

Recommended Posts

Witam. W końcu wystartowałem z akwarium. Mam pytanie, czy podawać potas? Jeśli tak to od razu czy przy pierwszej podmianie? Może coś jeszcze oprócz potasu? Jako podłoże wybrałem piasek do piaskownic plus gulki gt. Przy okazji zapytam jeszcze czy to normalne, że całe akwa jest w pęcherzykach powietrza. Drugie pytanie mam stricte o wybór roślin. Mam już kilka zasadzonych, ale chce dołożyć jeszcze kilka sztuk. Co polecacie na drugi plan? Coś niskiego, ale rosnąco rozłożyście.

czy podawać potas? Jeśli tak to od razu czy przy pierwszej podmianie? Może coś jeszcze oprócz potasu?

Od razu potas i carbo. Dla roślin niezbędne przy odbudowaniu systemu korzeniowego.

Odnośnie roślin, to jakie masz oświetlenie? Moc i barwa światła?

Przy okazji zapytam jeszcze czy to normalne, że całe akwa jest w pęcherzykach powietrza

Znikną same.

Dzięki, już zakupuje carbo. Mogę podawać póki co sam potas, a potem dołożyć carbo? Jaki potas najlepszy? W płynie? Oświetlenie mam 2x15w. Niestety barwy nie znam, ale jest to belka Aqua Nova NDL600, kurcze nigdzie na necie nie ma nic o brawach . W planach mam zamiar kupić 2 świetlówki o barwach 6500 i 8500.

Pozwolę sobie zadać jeszcze jedno pytanie. Czy bardzo ważne jest, aby oświetlenie przy 2 świetlówkach miało barwę 6500 i 8500? W mojej belce są prawdopodobnie 2x 7500k. Tak jak wcześniej wspominałem oświetlenie mam ok 0,45w/l. Będę podawał carbo i potas, a roślinki mam raczej mało-wymagające.

Odświeżę trochę temat. Spytam ponownie co jeśli mam 2x7500k? Wymienić jedną świetlówkę na np. 6500k? Drugie pytanie mam odnośnie podmiany wody, a raczej uzupełnienia(mam akwa bez pokrywy i strasznie szybko woda paruje). Akwarium zalałem w sobotę i obawiam się, że będę miał wysokie pH(ponad 7,5). Planuję przy podmianach mieszać kranówkę z wodą demineralizowaną. Pomyślałem sobie, że po 3 tyg zrobię pierwszą podmiankę, a tydzień później, jeśli parametry wody pozwolą zacznę wpuszczać 1 partię rybek.