Skocz do zawartości

Start akwa, czy podawać potas i dobór roślin


piotrz23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W końcu wystartowałem z akwarium. Mam pytanie, czy podawać potas? Jeśli tak to od razu czy przy pierwszej podmianie? Może coś jeszcze oprócz potasu? Jako podłoże wybrałem piasek do piaskownic plus gulki gt. Przy okazji zapytam jeszcze czy to normalne, że całe akwa jest w pęcherzykach powietrza. Drugie pytanie mam stricte o wybór roślin. Mam już kilka zasadzonych, ale chce dołożyć jeszcze kilka sztuk. Co polecacie na drugi plan? Coś niskiego, ale rosnąco rozłożyście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy podawać potas? Jeśli tak to od razu czy przy pierwszej podmianie? Może coś jeszcze oprócz potasu?

Od razu potas i carbo. Dla roślin niezbędne przy odbudowaniu systemu korzeniowego.

 

Odnośnie roślin, to jakie masz oświetlenie? Moc i barwa światła?

 

 

 

Przy okazji zapytam jeszcze czy to normalne, że całe akwa jest w pęcherzykach powietrza

Znikną same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już zakupuje carbo. Mogę podawać póki co sam potas, a potem dołożyć carbo? Jaki potas najlepszy? W płynie? Oświetlenie mam 2x15w. Niestety barwy nie znam, ale jest to belka Aqua Nova NDL600, kurcze nigdzie na necie nie ma nic o brawach . W planach mam zamiar kupić 2 świetlówki o barwach 6500 i 8500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zadać jeszcze jedno pytanie. Czy bardzo ważne jest, aby oświetlenie przy 2 świetlówkach miało barwę 6500 i 8500? W mojej belce są prawdopodobnie 2x 7500k. Tak jak wcześniej wspominałem oświetlenie mam ok 0,45w/l. Będę podawał carbo i potas, a roślinki mam raczej mało-wymagające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat. Spytam ponownie co jeśli mam 2x7500k? Wymienić jedną świetlówkę na np. 6500k? Drugie pytanie mam odnośnie podmiany wody, a raczej uzupełnienia(mam akwa bez pokrywy i strasznie szybko woda paruje). Akwarium zalałem w sobotę i obawiam się, że będę miał wysokie pH(ponad 7,5). Planuję przy podmianach mieszać kranówkę z wodą demineralizowaną. Pomyślałem sobie, że po 3 tyg zrobię pierwszą podmiankę, a tydzień później, jeśli parametry wody pozwolą zacznę wpuszczać 1 partię rybek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...