Skocz do zawartości

Nowe akwa 112 l - czy moge wpuścić takie rybki ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem moje pierwsze akwarium 112 l.

Filtr Aqua FAN-2 plus,

grzałka 100W z termostatem ustawiona na 26c.

Zalane wodą z kranu od 15.06.2009 (jak na razie z dwoma biednymi roślinkami jedna to Bacopa Monnieri, druga nie wiem)

Na dole nawóz JBL ProFlora Start przysypany białym, drobnym żwirkiem.

 

Pierwsze pytanie jest takie:

Babka w sklepie "wcisła" mi Tetra AquaSafe wlałem tego zgodnie z instrukcją 50ml czy to błąd, że to wlałem?

Rybki i tak mam zamiar wpuścić dopiero po 2 albo 3 tygodniach.

 

Drugie pytanie jest odnośnie rybek, na początek planuje wpuścić tam ze 4 kiryski spiżowe (czy taka ilość wystarczy? nie chce ich dużo), oraz oraz jednego glonojada. Czy taka obsada na początek będzie dobrym rozwiązaniem? Potem chce jeszcze dokupić 10-12 neonków. Jaki gatunek poza wymienionymi polecacie tak żeby pływał po środku osobiście bardzo chciał bym dwie pary skalarów ale nie wiem czy do dobre rozwiązanie (dziewczyna bardzo mnie na nie namawia). Jakie ładne rybki można tam wpuścić w zamian za skalary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą być prętniki (harem 1+2), może być parka ramirezek, jeżeli jesteś zdecydowany na neonki to jedna stadna ryba w środkowej trefi wystarczy. Można zamiast prętników czy ramirezek dać harem pielęgniczek kakadu i otoski na przykład. co do kirysów 5-6 będzie ok. 1 zbrojnik może być, ale najlepiej niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...