Skocz do zawartości

Jakie to skalary?


piczu14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno przedstawiłem na forum swoje skalary, które kupiłem jako P. scalare "Peru" WF.

Kolega Pley podważył, jako by były to "peru", a tym bardziej dzikusy.

Pisałem w tej sprawie do sklepu w którym je kupiłem i potwierdzili, że są to dzikie peruwiany.

Przejrzałem w internecie sporo zdjęć i trudno mi samemu określić jaka jest prawda. 

Dodam, że mam jeszcze jednego osobnika, podobnego do tych na zdjęciach, z tą różnicą, że posiada czarne kropki na ciele.

Moje pytanie do bardziej doświadczonych: jakie to tak naprawdę skalary? Czy rzeczywiście dzikie peruwiany, czy dałem się zrobić w balona?

 

Na razie to najlepsze zdjęcia jakie udało mi się wykonać. W razie potrzeby będę zawzięcie fotografował dalej.

post-13612-0-20194100-1424638263_thumb.jpg

post-13612-0-25947400-1424638286_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. scalare "Peru" mają opalizującą łuskę na seledynowo- błękitny kolor, a w obrębach drugiej pręgi mają "piegi". Dzikusy mają też pysk mocno skierowany ku górze- dlatego ich nazwą handlową jest "Peru altum".


Twoje powyższych cech nie posiadają- tak więc IMHO nie są to na pewno dzikusy. A czy to peruwiany?
No cóż. Na zdjęciu ciężko uchwycić opalizującą łuskę- na to pytanie musisz nam odpowiedzieć.

Ryba na pierwszym zdjęciu wygląda na zwykłego P. scalare. Ładnego. Może dzikiego, ale na pewno nie z Peru.

Na drugim zdjęciu zaś ryba przypomina podrostka P. scalare "Manacapuru" (zabarwienie na grzbiecie) przy czym ryba też nie wygląda na dziką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd ryby to trochę kwestia ujęcia, bo oba zdjęcia przedstawiają tą samą rybę :)

Postaram się wyjąć je z wody i szybko sfotografować. Na pierwszym zdjęciu widać, że skalar ma skierowany ku górze pysk, ale najlepiej obejrzeć je na żywo. Idę przykleić nos do szyby :D

emcio, twoje skalary też nie mają piegów w okolicach drugiej pręgi, wcale ich nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłowiłem skalary, żeby porobić im zdjęcia i zauważyłem, że seledynowo opalizującej łuski chyba nie mają, ale mam delikatny daltonizm, więc na kolorach słabo się znam :D Według mnie łuska jest ciemnosrebrna.

 

Co do dalszych obserwacji, wstawiam zdjęcia:

 

http://fotowrzut.pl/PI47QFPFNP

 

http://fotowrzut.pl/6GLJO9G4M2

 

http://fotowrzut.pl/BOZV2Y3AC1

 

Każdy z linków przedstawia osobną rybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...