Skocz do zawartości

Pielęgniczka Ramireza


Mos04
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie odnośnie mojej Pielęgniczki Ramireza.

Mam samca i samiczkę, z czego samiec błyszczy się jak szalony, zdjęcia które wrzucę nawet w połowie tego nie oddają, a samiczka blada jak ściana.

Wie może ktoś czego może być to przyczyna?

Na początku myślałem że to stres po przeniesieniu ze sklepu do domu, ale pływa już jakiś tydzień i dalej szara. Myślałem również że może to mój błąd i kupiłem 2 samce i drugi słabszy po prostu zrzucił kolor bo stres i nie chce konkurować z silniejszym, ale na 100% jest to samiczka. 

Co więcej, myślę że już są parą gdyż pływają razem i jest to jedyna rybka praktycznie której mój Ramirezek nie przegania ze swojego rewiru (nawet skalary goni  :eek: ).

Z tego co wiem to samiczka z reguły jest mniej kolorowa niż samiec ale żeby aż tak? 

post-22274-0-52961100-1424345547_thumb.jpg

post-22274-0-84191900-1424345669_thumb.jpg

post-22274-0-95879700-1424345674_thumb.jpg

post-22274-0-39331900-1424345679_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rybka pobiera pokarm normalnie? Nie ma objawów związanych z chorobami (ciągnące się odchody, zaczerwieniony odbyt), czy inne niepokojące zachowania?

 

Mi się wydaje, że wszystko jest ok. Samiczka jest po prostu młoda. Jak przyjdzie czas na tarło to pokaże więcej kolorków :) Pewny oczywiście nie jestem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekiwałabym wodotrysków po tygodniu od kupna ryby. Przyczyn braku kolorów może być wiele, od chorobowych po zupełnie błahe. Jeśli nie widzisz żadnych objaw chorobowych to myślę,że na takie zastanawianie się jest jeszcze za wcześnie - daj jej czas na zaaklimatyzowanie się. Póki co możesz poczytać o tych rybach i upewnić się,że mają u Ciebie odpowiednie warunki: http://forum.superakwarium.pl/topic/45386-piel%C4%99gniczka-ramireza-mikrogeophagus-ramirezi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...