Skocz do zawartości

Dziwne zjawisko Amano


aleksandrakoloczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od 3 Tygodni krewetka Amano nosi jajeczka. Kolor zaczął przybierać już jasny kolor. Wczoraj zauważyłam, że  jajeczek nie ma. Pomyślałam, że porzuciła i zostały zjedzone. Dziś zobaczyłam, że znów ma jajeczka ale w fazie początkowej czarnego koloru.

 Czy ktoś może mi to wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie troszkę trudu i poczytaj o zwierzętach, które masz w akwarium. To potwierdza, że nic nie wiesz o Amano, a je kupiłaś...

Wtedy byś wiedziała dlaczego tak się dzieje...

Zadałam sobie trudu i dużo czytałam. Niestety nie trafiłam na informacje która dała by mi odpowiedz. Zgadza się mało wiem o Amano . Ale wydaje mi się, że nikt od razu wszystkiego nie wie.  Ja proszę o pomoc, info które mi pomoże, a nie mądrości, że mogę poczytać sobie w internecie. Gdyby każdy wszystko wiedział i wyczytał z internetu to by nie było tego forum. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajeczka zmieniają kolor wraz z fazą rozwoju (to chyba nie najlepsze słowo, ale lepszego nie mogę znaleźć). U amanek nie ma żadnych szans na odchowanie młodych w słodkiej wodzie.

 Tak to wiem, że zmieniają kolor. Jak napisałam przez 2  tyg jajeczka były czarne a potem wyjaśniały. Natomiast 2 dni temu zauważyłam, że krewetka już ich w ogóle  nie ma.Kolejnego dnia pojawiły się u niej jajeczka ale znów czarne. Tego właśnie nie rozumiem-gdzie przez ten jeden dzień były jajeczka.

 

A co do przeżycia larw  to nie mam w planach zabawy w zasolenie. Jej ciąża wyszła bez mojej ingerencji. Jestem po prostu ciekawa czemu tak się stało.

Edytowane przez aleksandrakoloczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...