Jump to content

Jaki trawnik


rafalik1
 Share

Recommended Posts

Cześć,

 

Chciałbym się dowiedzieć którą z niżej wymienionych roślin jest najłatwiejsza w hodowli światło to 0,5w/l która ewentualnie jest wstanie najwięcej wybaczyć akwaryście ;)

 

Hemianthus callitrichoides

ELEOCHARIS PARVULA

ELEOCHARIS ACICULARIS (MINI)

 

Proszę o wskazówki 

 

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli miałbym doradzić, to żadnej z tych roślin nie dawałbym do akwarium ponieważ potrzebują więcej światła niżeli 0,5W/L no i jeszcze dozowanie CO2. Co nie będzie sprzyjało mieszkańcom . Są inne rośliny na trawnik, które widziałem na żywo w mało oświetlonych baniakach i są bardzo ozdobne, np. dobrze prowadzona Marsilea Hirsuta da Ci bardzo fajny efekt :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jeżeli miałbym doradzić, to żadnej z tych roślin nie dawałbym do akwarium ponieważ potrzebują więcej światła niżeli 0,5W/L no i jeszcze dozowanie CO2. Co nie będzie sprzyjało mieszkańcom .

Proszę, przestań.

 

A do autora tematu:

 

Zarówno

Hemianthus callitrichoides jak i ELEOCHARIS PARVULA spokojnie dadzą radę, A Acicularis mini to nic innego jak ściema i chwyt marketingowy, bo albo jest Acicularis, albo Parvula, nie ma nic pośredniego.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli miałbym doradzić, to żadnej z tych roślin nie dawałbym do akwarium ponieważ potrzebują więcej światła niżeli 0,5W/L no i jeszcze dozowanie CO2. Co nie będzie sprzyjało mieszkańcom

 

 

 

Proszę, przestań.

 

Rozwinięcie przez Ciebie twojego skrótu myślowego ułatwi mi i autorowi tematu, zrozumieć co masz na myśli? Czy to, że rośliny wymienione przez autora tematu nie potrzebują dozowania CO2 i światła powyżej 0,5 W/L? Czy może światło powyżej 0,5 W/L i dozowanie CO2 nie ma znaczenia dla "samopoczucia" ryb?   

Po ostatniej rozmowie na temat biotopu, proszę odnieś się w odpowiedzi do kierunku tego forum, czyli akwarystyki i tematu autora czyli jego akwarium. 

​ 

Edited by DawW
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...