Skocz do zawartości

czy to jest ciaża? molinezja.


miagy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że ta rybka jest w ciąży. Samiczki piękniczkowatych zawsze są w ciąży :) Najlepiej wypuść ją z kotnika (bo ona siedzi w kotniku, tak?) i wrzuć do akwarium dużo roślin pływających (np. rogatek, moczarka, paprotnica). Kiedy samiczka urodzi, to zawsze jakaś część młodych schowa się w gąszczu i dorośnie do "bezpiecznej" wielkości. Przy molinezjach i innych żyworódkach nie trzeba specjalnych zabiegów, aby wychować młode, a raczej trzeba się postarać, żeby w krótkim czasie nie mieć ich plagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiej wielkości powinien być kotnik? może być siatkowy? Akwarium 70 l, kotnik robiłem na szybko ponieważ dziwnie się zachowywłla, nie pływała z innymi, siedziała w krzaczkach, a co do roślin pływających, molinezje podjadają mi trochę ;( dlaczego?

 

Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym po prostu żeby się urodziły, dla własnej satysfakcji.;(

Będą się rodziły bez kotnika - tyle tylko, że przetrwają najsilniejsze (czyli selekcja naturalna). Bez sensu jest odchowywać jak najwięcej młodych, bo zaraz nie będziesz miał co z nimi zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w takim razie, jeśli chciałbym zostawić kilka (po okoceniu) to zdążę je wyłowić i wsadzić do "kotnika" te malutkie? czy to jest szast prast i ich nie ma? :)

U mnie całkiem niedawno rozmnożyły się molinezje w 112l akwarium. Zobaczyłem około 4-5 sztuk. Nie chciałem ich przekładać bo nie potrzebuję już więcej ryb, więc zostały w głównym akwarium i przetrwały jeszcze około 5 dni zanim całkowicie przestałem je widywać. Chowały się w roślinności i mchu. Więc w moim przypadku nie było to "szast prast", gdybym chciał to spokojnie zdążyłbym je wyłowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz bawić się w kotniki to postaw oddzielne akwarium 25l. Wlewamy wodę z akwarium ogólnego, filtr gąbkowy i do środka samice. Jak się okoci samice wyławiasz. Podmiany najlepiej codziennie, ok 10%. Ale jak nie masz gdzie oddać młodych do sprawdzonych warunków to nie ma sensu bawić się w odchowywanie młodych. Rośliny drobne i pływające w akwarium ogólnym pozwolą młodym na przeżycie. (inna sprawa parametry wody)

 

Molinezje potrzebują akwarium minimum 80cm długiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja już sam nie wiem, pożyjemy zobaczymy :)

 

Na forum wymagana jest dbałość o pisownię. Mowa o tym w regulaminie, który zaakceptowałeś podczas rejestracji.

Byłeś już upominany przez moderatora, następne będzie ostrzeżenie i punkty.

/ Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...