Jump to content

Pokrywa Exclusive T5 Prosta 80 x 35 ośw: 2 x 24 W

jaroboy
 Share

Recommended Posts

Planuję założyć akwarium 112l. Jako oświetlenie mam na oku taką firmy WROMAK:

http://www.rybarium.pl/pokrywa-exclusive-t5-prosta-80-x-35-osw-2-x-24-w.html

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi pokrywami? Interesuje mnie ich trwałość/ funkcjonalność/ szczelność.

Koszty do zaakceptowania.

Oglądałem na żywo też taką: http://www.juwel.pl/produkt,zestawy-akwariowe-rio-125,7.html

Podoba mi się. Czy Wromak jest podobny ? Juwel jest na stałe wklejona i sprzedawca zapewniał mnie, że nie ma prawa cieknąć bo to kleją roboty fabryczne w Niemczech.

Co do samych pokryw się nie wypowiem.Ale tworzywo sztuczne to masz pewność ,że nie zardzewieje szczelność ? tutaj lepiej by nie była za duża bo para wodna będzie się osadzać wewnątrz i będzie się robić pleśń co nie jest zdrowa dla domowników.
Najlepiej jak byś miał po prostu możliwość zobaczenia takiej pokrywy jej dotknięcia,sprawdzenia spasowania najważniejsze czy nie będzie problemu później w co tygodniowej *konserwacji akwarium* gdzie będzie problem przez nią włożyć rękę by odmulić przeczyścić szybkę i będziesz tylko na to klnąc  :wsciekly: .

Pokrywa z pierwszego linku jest podobnej budowy co Juwela, z tą różnicą, że nie ma w niej gotowych otworów na karmnik automatyczny.

Jeśli chodzi o szczelność, to nie widzę tu najmniejszego problemu, pokrywę w miejscach, na których opiera się o akwarium, można okleić dodatkowo uszczelką, np. taką do uszczelniania okien.Sposobów jest wiele, ale i bez dodatkowego uszczelniania czy klejenia pokrywy do akwa, nie powinno nic wyciekać.