Skocz do zawartości

Kompletowanie zestawu


raiders
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 W najbliższym czasie  chcę wystartować ze zbiornikiem 112l  będzie to akwa ogólne ,chcę powoli kompletować sprzęt aby wydatki nieco rozbić i nie wydawać całej sumy w jednym miesiącu .

 

W akwarium planuje  dużo roślinek ,krewetki RC,Amano  z rybek Danio margaritatus(razbora galaxy) x20,otosek 6-8sztuk  + jakieś inne rybki , akwa na piasku +kulki gt .

CO2 (zestaw z butlą ) posiadam ,sole również .

 

Także akwa 112l standardowe 80x40x35  raczej bez pokrywy  .

http://allegro.pl/aaq035-akwarium-80x35x40-proste-112l-robizoo-i4930804340.html

 

 

Oświetlenie:

belka ,na allegro  wpadła mi w oko taka belka

http://allegro.pl/belka-oswietleniowa-lampa-t5-3x24w-80-cm-i4990040249.html3x24 z możliwością wyłączenia jednej świetlówki  co daje 0.64W/L  przy 3 świetlówkach .Co do barwy to myślałem o 2x 6500k 1 x10k .

Warto  tą belkę czy coś innego na 2 świetlówki ?

 

 

Filtracja :

Posiadam filtr kaskadowy FZN3  przy zakupie kierowałem się właśnie tą myślą ze będzie do 112,ale  obecnie myślę czy nie lepiej zainwestować w kubełek a ten sprzedać.

Jaki kubeł do 200zl polecacie

http://allegro.pl/hanza-filtr-kubelkowy-hw-302-1000-l-h-wklady-i4948287136.html ta hanza hw-302 ma dobre opinie z tego co czytałem nada się ?jak z głośnością pracy i wydajnością ?

Filtrację chcę mieć dobrą ze wskazaniem na nadfiltrację :).

 

 

Chcę  kupić  dobry  sprzęt aby później nie było konieczności dokupywania/dokładania  kolejnych filtrów ,świetlówke itp itd . Raz wydać pieniądze ale dobrze i rozsądnie .

 

Liczę  na wasze opinie i rady za które z góry dziękuje :)

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także akwa 112l standardowe 80x40x35 raczej bez pokrywy .

Jeśli kupujesz same szkło to ja bym raczej przeszedł się do szklarza i zakupił je na miejscu. Będzie taniej i będziesz spokojny, że dotrze w jednym kawałku :)

 

Filtr, tak jak piszesz przydałby się kubełkowy już ale co do modelu nie doradzę bo mam za małe doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dołożyć ciut więcej i kupić kubełek jakiejś porządnej firmy - JBL lub Eheim. Ja mam w 112 litrach JBL'a e701 i bardzo sobie chwalę pod każdym względem ale teraz już jest niewielka różnica cenowa między nim, a model wyższym e901 więc brałabym na Twoim miejscu tego e901- lepsza wydajność i jeden koszyk na media więcej.

 

Ja długo zastanawiałam się czy też nie kupić butli co2 (też lubie zielsko) ale powiem Tobie,że teraz mam bimbrownie (klasyczny zacier 1410) chodzi 24h i na prawdę daje w tym litrażu rade (światło 0,54 W/L) więc jeśli budżet będzie Cię ograniczał to zainwestowałabym w lepszy filtr, a na razie spróbowała z bimbrownią.

Edytowane przez V_i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaki kubeł do 200zl polecacie

Według mnie lepiej wyszedłbyś kupując używany kubełek porządnej firmy. Już za 150 zł można dostać konkretnego JBL'a. Jeśli poprzedni właściciel używał go tak, jak powinien, to i Tobie jeszcze długo posłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przespałem się z tym dylematem i  doszedłem do wniosku ze  na start 112l pozostanę  przy kaskadzie FZN3  i pociągnę na niej jakiś miesiąc dwa .Kaska  da sobie radę z młodym zbiornikiem  ,a ja  finansowo odetchnę i zakupię chyba tego JBL e901.

 

 

Co do używek (filtrów ) jasne ze było by to najlepsze dla portfela ,ale nie wiadomo w jakich warunkach ludzie trzymają sprzęt ,gość np pisze ze filtr sprawny ,ciągle pracuje a tak naprawdę od 6 miesięcy lezy w zawilgoconej piwnicy .

Co innego jak by  to była używka od kogoś znajomego czy zaufanego z forum  to można ryzykować .

 

 

A obecnie skupię się na największym wydatku czyli oświetleniu i chyba  szarpnę się na tą belkę  + świetlówki 8500K i 6500K .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...