Skocz do zawartości

Microbe-Lift NITE-OUT II a XTreme - proszę o pomoc


RA_FEEL_IT!
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Postanowiłem założyć swoje wymarzone akwarium, w sklepie Pan dobrał mi 2 preparaty (w tytule tematu).

Niestety mam problem dlatego iż nie zapamiętałem który preparat kiedy...

Czy jest osoba która mogłaby mi podpowiedzieć?

Ps. jeśli to zły dział to proszę o przeniesienie

Edytowane przez RA_FEEL_IT!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalewasz akwarium odstaną wodą i czekasz aż samo dojrzeje bez żadnych bakterii i uzdatniaczy. Więc możesz (jeżeli jest jeszcze taka opcja) spakować i odnieść te środki do sklepu ;)  Im mniej chemii w wodzie tym lepiej.

Poczytaj o cyklu azotowym w akwarium.

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, poczytałem - z tego co wiem te środki nie są jakoś "mocno chemiczne" chciałbym nieco krócej czekać z zarybieniem jak trzy tygodnie. Czy kolega jest w stanie wytłumaczyć mi różnice pomiędzy preparatami?

Edytowane przez RA_FEEL_IT!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej testy Nh3,  No2, No3 dopiero Ci powiedzą kiedy woda będzie OK. Ale to już wiesz ;)

A tu masz temacik podobny:
http://forum.superakwarium.pl/topic/29560-szybkie-dojrzewanie-akwarium/

 

EDIT:  Nie zauważyłem twojego edit :)

Jedno to bakterie nitryfikacyjne a drugie to środek aby woda była tak zwaną "bezpieczna woda", pffff. Jego zadaniem jest usunięcie z wody wszelkich szkodliwych substancji i związków chemicznych.  Nie potrzebny wydatek, wystarczy odstawić wodę na jakieś 24h. 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarystyka to szkoła cierpliwosci. Badz cierpliwy i poczekaj. Jak akwarium ma być wymarzone to przez czas dojrzewania poszerzaj swoją wiedzę o akwarystyce zastanawiaj sie nad obsadą . Pierwsza rada ode mnie:nie sluchaj Pana z z dopóki nie będziesz w stanie skonfrontować jego wiedzy ze swoją.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawW, dziękuje pięknie za pomoc w temacie, rozumiem też Pana psyho39, wiedzę jako tako posiadam - jednak mimo wszystko chciałbym użyć preparatu by nieco szybciej przyśpieszyć "dojrzewanie" zbiornika. Rozumiem iż powinienem użyć tego o nazwie nite-out II? (otworzyłem go)  XTream mam zamknięty więc zwrócę.

Edytowane przez RA_FEEL_IT!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...