Skocz do zawartości

[54] TANGA


Amnesia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Będą w odwiedzinach u znajomego, który posiada akwarium ponad 300L z biotopem z jeziora Malawi zawsze miałem problem z oderwaniem nosa od szyby akwarium. :razz: Pewnego dnia wychodząc od niego postanowiłem że sam założę akwarium. i tak się też stało. Kilka dni później byłem już szczęśliwym posiadaczem zestawu. Ze względu na brak miejsca na akwarium postanowiłem zakupić zestaw 54L, który idealnie wpasował mi się na szafkę. Chciał bym przedstawić wam aranżację i mieszkańców mojego małego wodnego marzenia, które się spełniło.

 

 

Ogólne dane zestawu:

  • Akwarium: 60x30x30 profil
  • Filtr: wewnętrzny Claro 600
  • Grzałka: 50W
  • Oświetlenie: 15W

 

Aranżacja:

  • Piasek kwarcowy
  • Czarny łupek
  • Rośliny: Anubias nana i nana mini
  • Muszle winniczka
  • Tło: styropian
  • Folia aluminiowa na świetlówkę.

 

Obsada:

  • Lamprologus ocellatus gold -para

 

Parametry:

  • PH: 8.0
  • GH:12
  • KH:6
  • Temperatura: 26

 

Poniżej przedstawiam fotki z mojego akwarium. ( każda opinia, porada mile widziana ) :razz:

post-17247-0-67761800-1421759223_thumb.jpg

post-17247-0-26113300-1421760508_thumb.jpg

post-17247-0-01674900-1421760573_thumb.jpg

post-17247-0-84495200-1421760690_thumb.jpg

post-17247-0-10347400-1421760784_thumb.jpg

post-17247-0-70823400-1421760861_thumb.jpg

Edytowane przez Amnesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako,że sama marzę o małej tanganice to akwarium bardzo mi się podoba :) Jedyne co bym poprawiła to dała więcej muszli i schowałabym tą grzałkę ale o gustach się nie dyskutuje :D Miałeś problem z kupnem tej rybki? Można wiedzieć jaka cena za parę?

Muszli jest wystarczająco jak na parę z tego gatunku. Ocellatusy uwielbiają zabawy w piasku, więc starałem się by go miały jak najwięcej w tym małym zbiorniku. Z grzałką zrobię porządek na dniach. Ten gatunek muszlowców ciężko mi było kupić w Warszawie. :shock:  Poszukiwania zakończone sukcesem po około tygodniu szukania i dziesiątkom telefonów. 20 zł za sztukę.

Na tandze się nie znam ale akwa bardzo przyjemne :) Osobiście dołożyłbym więcej muszli i zamiast anubiasa dał nurzańca ale to tylko moja wizja :)

Początkowo miało być bez roślin. Anubiasa dostałem od znajomego, więc stwierdziłem "Darowanemu koniu .... " . Muszli dołożył bym gdybym miał parkę Alto shelli. W przypadku Ocellatusów  muszli jest ok. Może jak będą młode to wrzucę jeszcze kilka, by miały się gdzie schować przed samcem.

Edytowane przez Amnesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszli dołożył bym gdybym miał parkę Alto shelli. W przypadku Ocellatusów muszli jest ok. Może jak będą młode to wrzucę jeszcze kilka, by miały się gdzie schować przed samcem.

 

Tak jak napisałem w pierwszym zdaniu :) nie znam się na tandze :) Bardzo chodziło mi o dorzucenie muszli dla efektu wizualnego chociaż w tej aranżacji bardzo mi się podoba :)

Edytowane przez Aisulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zapytać dokładniej o oświetlenie?

Na zdjęciu barwa światła wygląda na bardzo ciepłą.

Co jest źródłem światła? LED, świetlówka, żarówka?

Jaka jest dokłada temperatura barwowa?

Jak anubias reaguje na taką barwę?

 

Świetlówka o temperaturze 10 000K.

Zakryłem ja po obu stronach folią aluminiową, tak by oświetlała środek akwa z piaskiem. Dzięki temu chciałem też rzucić trochę cienia na Anubiasy. Narazie dobrze się maja i nie brązowieją. Mam ochotę jeszcze więcej cienia rzucić na boki. Do ocieplania światła można zastosować papier do pieczenia i punktowo owinąć świetlówkę lub odbłyśnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny klimat ma Twoje akwarium, gratuluję ;) Kojarzę Cię chyba z "innego forum" i widać, że rady kolegów tanga-maniaków wziąłeś sobie do serca, duży plus też za właściwą obsadę i nie przerybianie na siłę :)

Teraz życzę tylko zdrowego chowu i fantastycznych obserwacji (o które w tanganice nie trudno ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny klimat ma Twoje akwarium, gratuluję ;) Kojarzę Cię chyba z "innego forum" i widać, że rady kolegów tanga-maniaków wziąłeś sobie do serca, duży plus też za właściwą obsadę i nie przerybianie na siłę :)

Teraz życzę tylko zdrowego chowu i fantastycznych obserwacji (o które w tanganice nie trudno ;) ).

Tak, wiele ciekawych rzeczy dowiedziałem się o kolegów z "innego forum" ;-)  To pozwoliło mi wyeliminować błędy jakie popełniłem przy pierwszej aranżacji, zaraz po starcie.

Odpukać rybki są w dobrej kondycji. Trochę płochliwe jeszcze jak się przechodzi obok akwa. Może proces aklimatyzacji u tego  gatunku trwa dłużej. Teraz pozostaje mi tylko cierpliwie czekać, aż Ocellatusy nabiorą odwagi. :razz:

Edytowane przez Amnesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...