Skocz do zawartości

[112 L] Zbiornik roślinny z zamysłem na holendra w przyszłości


Essa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ekipę forumowiczów ;)

 

Jako iż dwa 2 miesiące temu powróciłem do mojego hobby postanowiłem podzielić się z wami informacjami ogólnymi jak i szczegółowymi na temat mojego zbiornika.

 

Zacznijmy może od samego akwarium:

 

Jest to zbiornik standardowy o litrażu 112, szkło typu FLOAT

 

Oświetlenie:

 

Belka belka firmy AQUA zaopatrzona w 3 świetlówki T5 a mianowicie:

- 2x świetlówka PHILIPS Daylight  24W / 865

- 1x Sylvania Grolux 24w

 

Naświetlanie 7 h w tygodniu w weekendy 8h. Całość podłączona do programatora.

 

Filtracja:

 

Filtr zewnętrzny Aquael UNIMAX 250 Professional z czterema mediami filtracyjnymi od góry:

pierwszy koszyk 3x gąbka, drugi koszyk fizelina (wełna), trzeci zeolit ZeoMAX Plus Aquael, czwarty koszyk to BioCeramika MAX Pro 600. Jako prefiltr w gnieździe wlotowym gąbka.

 

Ogrzewanie:

 

Grzałka 50W z termostatem firmy Aquael ustawiona na stałą temperaturę grzania 26 stopni

 

Podłoże:

 

Zmienia ogrodowa oddzielona siatką od podłoża właściwego jakim jest bazalt czarny o najmniejszej granulacji tj 3mm

 

Nawożenie:

 

Codziennie:

 

2ml Easy- Life EASYCARBO

3ml Macro RED firmy aqua art

 

Co tydzień:

 

6ml Easy- Life PROFITO

4ml Micro firmy aqua art

 

W najbliższym czasie planuję zakup zestawu CO2 który można powiedzieć mam już nagrany.

 

Oczywiście na bieżąco kontrola podstawowych parametrów wody oraz co tydzień podmiana wody od 20 do 30% w zależności od parametrów wody.

 

 

Przechodząc do sedna jakim jest OBSADA:

- 12x Neon Inessa

- 16x Razbora Klinowa

- 6x Kirys Ablions

+ duża ilość ślimaków helena :)

 

Jeśli chodzi o roślinność to jest tego wręcz multum więc ze zwykłego lenistwa nie będę wypisywał gatunków :)

 

Może nie jest to na chwilę obecna gąszcz z uwagi na częste przycinki celem rozrostu roślin na boki ale wszystko kwestia czasu gdyż wiadomo, że w naszym hobby chodzi przede wszystkim o cierpliwość :)

Do opisu dorzucam zdjęcia które nie oddają uroku oraz wyglądu zbiornika. 

 

Woda na zdjęciu jest jeszcze lekko mętna po podmianie około 40%.

W razie pytań jak i uwag proszę pisać :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

post-5980-0-96846000-1421695185_thumb.jpg

Edytowane przez Essa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40% podmiany było przewidziane z uwagi na zbyt długi czas naświetlania po zmianie pokrywy na belkę oświetleniową, parametry zaczęły wariować a glony jak i pierwotniaki odwdzięczyły się za stworzenie im idealnych warunków do rozwoju stąd też podmiana w tej ilości. Co do kirysów w zbiorniku bez pokrywy już to przerabiałem i nie ma o co się obawiać. Przez 2 tygodnie nic nie wyskoczyło poza zbiornik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Baniak bardzo ładny :)
 Natomiast żadna z tych ryb nie powinna się znaleźć w tym akwarium. Dla neona i rasbory za mocne światło a dla kirysków złe podłoże.
Po ataku glonów jedna podmiana 40% a potem wracamy co tydzień do 15-20%. 

 

Oczywiście na bieżąco kontrola podstawowych parametrów wody

 
Na to jak je masz to już się z nami podziel. Przy bazalcie stawiam, że masz za twardą wodę na tą obsadę, ale mogę się mylić ;)

 

 

Jeśli chodzi o roślinność to jest tego wręcz multum więc ze zwykłego lenistwa nie będę wypisywał gatunków


No nie przesadzaj :P 


Z tym CO2 to śpiesz, bo przy twoim nawożeniu i świetle to glon będzie cały czas.

Edytowane przez DawW
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...