Skocz do zawartości

błagam o pomoc


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Błagam o pomoc i poradę. Mam na oku dwa akwariumu do wyboru i niestety znajomy trochę mnie na straszył. Bo oby dwa akwariumu mają oświetlenie led.w akwarium ie mają być tylko małe rybki wielkości neonów i kilka roślin, mchow. To moje pierwsze akwarium i nie chciała bym stracić roślin i rybek przez światło. Proszę o pomoc poniżej dodałam linki do tych co wybrałam. Czy któryś jest lepszy czy w ogóle odpuścić. Z góry dziękuję.

 

zwierzaki24.pl/mobile/pl/p/Zestaw-akwariowy-LEDDY-SET-60-prosty/4228

 

http://allegro.pl/aquael-zestaw-akwariowy-leddy-54l-proste-krakow-i4947904623.html#tabsAnchor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zestawy rzadko się opłacają. Są w nich słabe podzespoły rzadko wystarczające i trzeba je potem zmieniać - szkoda pieniędzy.

Lepiej zrobisz jak trochę poczytasz forum w tematach dotyczących litrażu jaki Cię interesuje - zobacz co ludzie mają za sprzęty i skompletuj własny zestaw w ten sposób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Musisz sobie wyliczyć ile masz wat na ile litrów, musiało by być tak minimum 0,5w / litr żeby roślinki fajnie rosły

 

Tu się nie zgodzę . Są gatunki roślin,  które nie potrzebują takiego światła do bujnego wzrostu. Są też inne zmienne wpływające na  wzrost tj. podłoże, nawozy czy dystrybucja CO2. 

 

 

 

niestety znajomy trochę mnie na straszył

Bać się nie ma czego , jeszcze nie widziałem zestawu , który miałby za dużo światła. A te ledy nawet jakby miały przelicznik 3:1 to nawet 20W nie ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem bardzo podobny zestaw 54l aquaela gdzie jest 6W ledów. Po przetestowaniu przez dobrze ponad miesiąć stwierdzam, że te ledy są za słabe. Prawie żadne rośliny nie rosły na tym świetle. Po jakimś czasie dokupiłem dodatkowe oświetlenie diversa 7,2W i dopioro to dało "życie" roślinom i zaczeły sobie radzić. W zestawie jest słaby filtr. Ja osobiście posiadam znacznie mocniejszy dlatego też zakupiłem to akwa. Radziłbym Ci kupić samo akwarium + pokrywa, a filtr i grzałkę dokupić oddzielnie, chyba, ze udało Ci się trafić taki zestaw za 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę ze to bardzo trudny temat z tymi wymarzonym 54 l dla osoby która psinco się zna:).Myślałam że kupię zestawie i będzie fajnie.Chyba to musze zrobić najpierw studia akwarystyczne a potem iść na zakupy.Zeby jeszcze w zoologicznych umieli mi poskładać taki zestaw a nie tylko naciągnąć na wielkie koszta dziękuję bardzo za odzew.

 

Na forum wymagana jest poprawna pisownia.

/ Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zeby jeszcze w zoologicznych umieli mi poskładać taki zestaw a nie tylko naciągnąć na wielkie koszta

W sklepie prawie na pewno Cię naciągną. Musisz postudiować forum i iść z gotową listą co konkretnie chcesz. Jak mówiłem popatrz w galerii na takie akwarium jakie chcesz mieć i zobacz jakie elementy tam ludzie mają i patrząc na ich cenę w sklepach np internetowych złóż zestaw dla siebie. Jak już wybierzesz to zamieść go na forum a inni Ci go ewentualnie skorygują lub coś podpowiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarystyka nie jest taka trudne ale nie jest to też hobby dla leniwych. Wiedza teoretyczna na początek na bank Ci się przyda :) Nie zniechecaj się. Na początek przestudiuj to  http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-4-ciekawe-tematy-zajrzyj-koniecznie/ a sporo spraw Ci sie rozjaśni i wtedy zdecydujesz się czy chce Ci się bawić w akwarytykę :) Powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak miłego i pomocnego forum nie widziałam. Zawsze się ktoś znalazł, co umiał tak dogadać, że się odechciało wszystkiego. Do leniwych to raczej nie należę, przy dwuletnim dziecku i dwóch kotach, zawsze jest robota. Nic, poczytam i faktycznie, jak bym jakiś zestaw zdołała poskładać, to pozwolę sobie jeszcze tu wrócić i po marudzić :). Pozdrawiam.

Edytowane przez andy102
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...