Skocz do zawartości

Dodatkowe oświetlenie LED do akwarium 50x30x50cm


Dziadziok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podłącze się pod temat.

Mam pokrywę akwarium o wymiarach 50 x 30 cm ze standardową świetlówką 14 w, 361 mm. Zbiornik ma 50 cm wysokości, więc takie oświetlenie to za mało, a mocniejszych świetlówek o tych wymiarach nie mogę namierzyć. Chcę dokupić dodatkowe oświetlenie i potrzebuję opinii. Poniżej link:

 

http://allegro.pl/dodatkowe-oswietlenie-akwarium-led-5-7-w-extra-i4976497972.html

 

Z góry dzięki za informacje.

 

Obsada roślinna:

- anubias niski 

- zwartka aponogetonolistna

- zwartka Nevilla

- nurzaniec śrubowy 

- mikrozorium oskrzydlone

- christmas moss

 

 

E tam, zawsze lepiej założyć własny temat. /ahr/

Edytowane przez ahr
Wydzielony wątek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to kupić ale rewolucji się nie spodziewaj, da to dodatkowe ~360 lumenów. Lepiej z power ledów coś wybrać. Jakieś ryby tam pływają?

Z ryb 6 gupików ( 2 samce, 4 samice), Black Molly - stary samiec i jedna niedojrzała samica, 1 samiec mieczyka, plus 3 dorosłe samice, plus kilka młodych od mieczyków i gupików. Dno czyszczą 2 kiryski spiżowe i 2 zbrojniki niebieskie. No i pełno krewetek red cherry oraz Caridina cr. babaulti - kupiłem aby pozbyć się glonów. Glonów nie ma, a krewetek pełno. Są też ślimaki, helenki i świderki - te ostatnie hoduję w osobnym zbiorniku 7 litrowym i co jakiś czas dorzucam do głównego - świetnie oczyszczają podłoże z resztek.

Woda średnio twarda, preparatów żadnych nie stosuje, podmiany wody co 2 tyg. ok. 20% (większe i częstsze podmiany źle wpływały na młode). Aquel turbo filtr 500, temperatura stała 25'C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako doświetlenie akwarium, to będzie dobre,bez kombinowania, łatwy montaż.

Z tego co zauważyłem, do Twojego rozmiaru pokrywy pasują dwa rodzaje doświetlenia tej firmy 5.7W oraz 11.4 (2x5.7).

Moja propozycja to 11.4W.

Pytanie kolegi fleder, było trochę nie w temacie, ale skoro odpowiedziałeś, to dodam od siebie,że obsada fatalna, i jest do korekty. Proponowałbym założyć osobny temat w dziale "Obsady".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...