Skocz do zawartości

Poważny problem nowego, pomóżcie nie pozwólcie umierać!!


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim zapalonym akwarystykom jest to mój pierwszy komentarz na forum.

 

 

 

Mam problem, jestem początkowym akwarystom, mam akwarium od 3 miesięcy, popełniłem błąd początkującego nie podmieniałem zbyt często wody i miałem przerobienie, teraz gdy podmieniam raz w tygodniu to kup jest dożo mniej, ale nadal w żwirku jest strasznie tego dożo. Nie wiem co zrobić czy restartować czy odmulać częściej żeby je zebrać, ale meritum problemu to czarniejący żwirek pojawianie sie na innych roślinkach innych glonów na szybach w jednym kacie od wewnątrz pojawiła sie plama 7X7cm która ciężko zmyć. do tego ostatnio zdechł glonojad miał plamę na całym ciele. Wszystko dziwnie czarnieje żwirek muszelki porostu jakby taki czarny osad wszystko zaatakował;/ pomóżcie co zrobić zrestartować wszystko tylko cześć wody starej zostawić ??

 

 

 

 

Pozdrawiam i pomóżcie bo ni chce ich męczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to częste podmiany i skoro masz przerybienie to je zredukuj ..... Nie wiem ile litrów ma zbiornik i jakie tam jest oświetlenie ale założę się z za mało tego światła......i dlatego ten czarny nalot..... Daj foty akwarium + dokładny opis filtracji oświetlenia no i opis obsady ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc zakupiłem akwarium zestawie akwarium 60 litrów z pokrywa z świetlówka 15 W+ filter(widać ze taki najzwyklejszy z gąbką) + grzałka 50W.

w akwarium świetlówka świeci sie średnio od 12-23. Filtracja oprócz paru godzin w nocy cały czas.

robie co tygodniowe podmiany wody do 20% całego akwarium. troszkę częściej robie te podmiany ponieważ chce trosze oczyścić to akwarium z początkowego zaniedbania.

w akwarium :

2 mieczyki

4 małe skalary

6 neon

2 molinezje

2 gupiki

1 danio

 

 

jak widać na dodanych zdjęciach wszystko pomału czarnieje rośliny tez. oraz dużo glonów na szybie i innych muszelkach

post-2520-13685155881468_thumb.jpg

post-2520-13685155882024_thumb.jpg

post-2520-13685155882612_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło max 12 h a filtracja bezapelacyjnie 24 na dobę i nie inaczej ..... Podmiana wody co tydzień po 20 l. połączone z odmulaniem . Przydałoby się dołożyć oświetlenia .Przyczyny Twoich problemów to nieregularny czas oświetlenia i wyłączanie filtra na noc.

 

 

 

 

a są jakieś filtry które ciszej chodzą?? co z obsada może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło max 12 h a filtracja bezapelacyjnie 24 na dobę i nie inaczej ..... Podmiana wody co tydzień po 20 l. połączone z odmulaniem . Przydałoby się dołożyć oświetlenia .Przyczyny Twoich problemów to nieregularny czas oświetlenia i wyłączanie filtra na noc.

 

 

 

 

a są jakieś filtry które ciszej chodzą?? co z obsada może być??

Mieczyki, skalary, molinezje oddaj do sklepu. Dokup roślin najlepiej jakichś mało wymagających. Filtracja 24h/dobę :!::!: Zakup jeszcze wyłącznik czasowy wtedy odpadnie ci problem nie regularnego czasu oświetlenie. Filtry kaskadowe są ciche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...