Skocz do zawartości

[112l] Obsada


MariaJusta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Jestem tutaj nowa i chciałam zapytać się o obsadę do mojego nowego akwarium.

Ale od początku: trochę czytałam przed zakupem akwarium i myślę, że jest już gotowe do zarybienia go :)

Parametry akwarium:

- 112l 85x35x40 

- Oświetlenie 2x18 6500k, 

- grzałka 100Wat

- Filtr kubełkowy Aquael Unimax 250

 

Roślinki takie jak: Anubias, kryptokoryna, żabienica amazońska, mech i jeszcze kilka.

 

Parametry wody po 6 tygodniach dojrzewania:

 

- NO3 25mg/l

- no2 0

- GH 14

- KH 6-10

- ph 7,1

- chlor 0

- temperatura wody - 75F

 

Chciałabym taką obsadę

- 10 x neon czerwony

- 10 x razbora klinowa 

- 5 kirysów pstrych/panda/spiżowych - w zależności co będzie w sklepie bo każdy mi się podoba :)

- glonojad (zbrojnik)

 

Wiem, że nie powinno łączyć się dwóch ławic, ale mi się tak podoba, ale jeżeli będzie potrzeba to mogę zrezygnować.

 

I szukam jeszcze jakiejś średniej ryby, żeby ubarwiła to akwarium, myślałam o barwniaku czerwonobrzuchym albo prętniku karłowatym. Jestem otwarta na propozycję co do zmian i z góry dziękuje za chęć pomocy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- temperatura wody - 75F

W Celsjuszach nie możesz podać? Myślisz że czytającym chce się przeliczać?

 

Chciałabym taką obsadę

- 10 x neon czerwony

- 10 x razbora klinowa 

- 5 kirysów pstrych/panda/spiżowych - w zależności co będzie w sklepie bo każdy mi się podoba :)

- glonojad (zbrojnik)

 Neon Czerwony, Razbora Klinowa, Kirysek Panda i Pstry odpadają ze względu na parametry wody.

Wiem, że nie powinno łączyć się dwóch ławic, ale mi się tak podoba, ale jeżeli będzie potrzeba to mogę zrezygnować.

 Jak chcesz 2 ławice to kup większe akwarium. Inaczej to zupa rybna i d. z naturalnych zachowań ryb.

I szukam jeszcze jakiejś średniej ryby, żeby ubarwiła to akwarium, myślałam o barwniaku czerwonobrzuchym albo prętniku karłowatym. Jestem otwarta na propozycję co do zmian i z góry dziękuje za chęć pomocy :)

Barwniak odpada ale Prętnik da radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...