Skocz do zawartości

Krewetki i sump


michal_n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

 

Jakoś tak się złożyło, że jak się znajomi dowiedzieli, że wystartowałem zbiornik to dostałem krewetki. 6 czerwonych i 5 amanek. 

Zbiornik ma 530 litrów i sump z kominem. 

 

W sumie to nawet się nie dziwię, że jakieś krewetki przedostają się do sumpa ale u mnie to jakaś masowa tendencja. 

 

Z 6 czerwonych w zasadzie to już chyba wszystkie ze dwa razy przekładałem do zbiornika, wygląda na to, że przynajmniej 3 nie przeżyły jednego z prań w rurach bo znalazłem je w sumpie martwe. 

Z amanek na 5 sztuk tak lekką ręką osiem wyjmowałem już z komina lub sumpa. Jedna przeszła nawet cały filtr i teraz siedzi w pełnej rurek komorze z pompą powrotną. Złapać jej nie ma jak a jaką ją pompa wessie to raczej tego nie przeżyje. 

 

Ktoś ma jakieś sugestie dlaczego one tak się pchają do tego sumpa? no dobra, jest spory przepływ ale na pewno nie taki, żeby nie dawały rady płyną. Ta co siedzi w komorze z pompą radzi sobie świetnie z prądem wody jak ją próbuję złapać więc to raczej nie jest wyłącznie proste mechaniczne wessanie. 

Czy one mają jakąś tendencję do wędrówki w dół strumieni czy coś? 

Mają 530 litrów pustego ( w sensie bez ryb) akwarium pełno żarcia, a pchają się przez grzebieni, syfon "U" parę metrów rur, watę, złoże fluidyzacyjne (pojemność około 80 litrów i przepływ wody około 3500 litrów na godzinę w tej komorze) i dalej do komory pompy... i niektóre to zrobiły więcej niż raz :) 

Acha - jak zdusiłem pompę tak, że ledwie ciurkała to też właziły do komina... 

 

Pozdrawiam

 

Michał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...