Skocz do zawartości

Żywy pokarm


squn82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam akwa 150L moje rybki to Neony ,Platki, Gupiki, Glonojady, oraz Kiryski, chciałbym podać im jakiś żywy pokarm i mrożonki co polecacie ? bo wyczytałem że ochotka nie zbyt zdrowa itd a ja nie chciał bym utuczyć lub skrzywdzić moje małe pociechy :D jaki pokarm żywy i mrożony polecacie ? w jakich ilościach podawać ? co jaki czas podawać żywy i mrożony ? na razie karmię je tetrą Ichtio-vit lub ovo-vit ostatnio też podałem Dafinę suszoną staram się urozmaicać im pokarm i chciał bym aby czasem skubnęły trochę mięska :D w moim akwa pływa:

20 Neonów

8 Gupików

4 Platki

2 Glonojady

4 Kirysy

2 Ślimaki Helenki + mini plaga innych ślimaków na razie nie doczytałem jakie to ślimaki ale Helenki są zachwycone xD

Może macie również pomysł jak urozmaicić jeszcze moje akwa ?

Oczywiście w akwa posiadam kryjówki oraz żywe roślinki po ostatnim restarcie (przenosiłem wszystko na większe akwa) w akwarium jest jeszcze spokojniej i lepiej niż w 60L rybki nie chorują i nie padają na razie widać wszystko jest OK i mam nadzieję że z waszą pomocą tak zostanie :) dlatego proszę o porady co do rybek i pokarmu :) dziękuję za odp i pozdrawiam.

PS:Dołączę fotkę później ;)

 

Dbaj o pisownię.

/Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jaki pokarm żywy i mrożony polecacie ?

Dość często podaję żywego i mrożonego wodzenia - pokarm dość bezpieczny, dobra przeciwwaga dla ochotki. Dodatkowo dla narybku i mniejszych ryb polecam samodzielnie wyhodowaną artemię (sposób hodowli znajdziesz na forum). Jeżeli masz dostęp do żywych, konfekcjonowanych pokarmów możesz podawać oczlika, dorosłą postać artemii, lasonogi, rozwielitki, itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odp, a możecie mi jeszcze napisać w jakich proporcjach i jak często podawać taki pokarm ? Na przemian z suchym dziennie ? Czy jak danego dnia podaję żywy lub mrożony to suchego już nie podawać ?

Edytowane przez Luna
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odp, a możecie mi jeszcze napisać w jakich proporcjach i jak często podawać taki pokarm ? Na przemian z suchym dziennie ? Czy jak danego dnia podaję żywy lub mrożony to suchego już nie podawać ?

Pewnie nie ma reguły. Jak karmię naprzemiennie - jeden dzień suchy, w kolejnym mrożonkę lub żywy. Raz w tygodniu podaję żywy pokarm, dwa razy mrożonki, trzy raz suchy (również urozmaicony - spirulina, granulki, mix płatków). Dodatkowo ze dwa razy w tygodniu podaję "poza konkursem" sparzony szpinak. Zgodnie z tradycją chrześcijańską, w każdy piątek moje ryby mają post.

Ryby karmię raz dziennie rano. Kiedyś karmiłem dwa razy dziennie, ale za szybko rosło NO3.

Młodzież (w osobnym akwarium) - 2-3 razy dziennie w mniejszych ilościach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że z tych ryb, które masz, to kiryski i glonojady raczej mrożonek nie posmakują. bo wcześniej wyłapią wszystko rybki pływające w toni. Tak samo będzie z żywym wodzieniem. Kiryski i helenki uraczyłyby się co najwyżej dostępnymi z dna żywymi rurecznikami albo ochotką, ale ten pokarm raczej nie jest polecany.

Podawaj tyle mrożenek/żywca/płatków, żeby pokarm był w miarę szybko zjadany i nie walał się jego nadmiar po akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla "glonojadów" i kirysów kup pokarmy tabletkowane dedykowane sumowatym i wrzucaj je przed zgaszeniem światła, gdyż są to ryby żerujące nocami. Pamiętaj zasadę, że lepiej wrzucić za mało karmy, niż za dużo. Rybie nic się nie stanie, jeżeli nie dostanie dzień czy dwa jedzenia, a woda może się szybko popsuć od zbyt intensywnego karmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super o takie odpowiedzi mi właśnie chodziło dzięki i pozdrawiam, zabieram się za menu dla moich pociech :) 

PS: zapomniałem napisać że tabletki już mam ale nie wiedziałem że należy podawać je przed zgaszeniem światła nie pomyślałem o tym że te rybki żerują w nocy :D mój błąd, jeszcze takie pytanie, ile tabletek wrzucać ? wystarczy 1 dziennie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...