Skocz do zawartości

Prefiltr do filtra kubełkowego


zaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Przeglądam właśnie allegro i znalazłem chyba ciekawą rzecz, tzn.(tu podam link): http://allegro.pl/prefiltr-zewnetrzny-hw-602a-nowosc-i4956434310.html. Chciałem zapytać koleżanki i kolegów obaznanych w sprawach filtracji, czy w/w prefiltr ma sens?

W akwarium posiadam m.in. filtr JBL e1501 i jestem z niego bardzo zadaowolony i jeżeli pomogłow by to w dłuższym utrzymaniu mojego filtra, jak i jego żywotności, to bym się pisał na ten prefiltr.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny zadaniem prefiltra jest to, aby nie dopuścić do zapchania się filtra głównego, w którym znajdują się biologiczne media filtracyjne, czyli zakładając, że filtr jest po brzegi  wypełniony ceramiką(media filtracji biologicznej), wtedy można zastosować taki prefiltr, który czyści się bardzo często. Celem tego jest to, ażeby nie grzebać w filtrze głównym, i tym samym nie rozwalać biologi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałam temat prefiltrów do kubełka, zarówno w formie tych zewnętrznych, wewnętrznych, narurowych i u mnie zawsze kończyło się to tak,że bardzo szybko spadał przepływ wody. Niedawno oddałam krewetki do lepszego domu, poziom mechanicznych nieczystości spadł o 70% i zostałam przy samym kubełku. Na samą żywotność filtra raczej prefiltr wpływu nie ma, tylko tak jak pisze Darek jest po to aby nie grzebać za często w kubełku i nie rozwalać biologii. Ja mam tylko JBL e701, nie wiem jaką masz obdasę i akwarium  czy dużo nieczystości itd. ale Twój filtr jest znacznie wydajniejszy od mojego więc może bardziej prefiltr by się sprawdził. Ja kubełek (bez prefiltra) czyszczę co 3-4 m-ce, zawsze tylko i wyłącznie wodą z akwarium i pomiary NO2 wkazują,że po czyszczeniu akwarium nie dojrzewa na nowo więc chyba jest ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...