Jump to content

Prefiltr do filtra kubełkowego


zaq
 Share

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Przeglądam właśnie allegro i znalazłem chyba ciekawą rzecz, tzn.(tu podam link): http://allegro.pl/prefiltr-zewnetrzny-hw-602a-nowosc-i4956434310.html. Chciałem zapytać koleżanki i kolegów obaznanych w sprawach filtracji, czy w/w prefiltr ma sens?

W akwarium posiadam m.in. filtr JBL e1501 i jestem z niego bardzo zadaowolony i jeżeli pomogłow by to w dłuższym utrzymaniu mojego filtra, jak i jego żywotności, to bym się pisał na ten prefiltr.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Główny zadaniem prefiltra jest to, aby nie dopuścić do zapchania się filtra głównego, w którym znajdują się biologiczne media filtracyjne, czyli zakładając, że filtr jest po brzegi  wypełniony ceramiką(media filtracji biologicznej), wtedy można zastosować taki prefiltr, który czyści się bardzo często. Celem tego jest to, ażeby nie grzebać w filtrze głównym, i tym samym nie rozwalać biologi.

Link to comment
Share on other sites

Przerabiałam temat prefiltrów do kubełka, zarówno w formie tych zewnętrznych, wewnętrznych, narurowych i u mnie zawsze kończyło się to tak,że bardzo szybko spadał przepływ wody. Niedawno oddałam krewetki do lepszego domu, poziom mechanicznych nieczystości spadł o 70% i zostałam przy samym kubełku. Na samą żywotność filtra raczej prefiltr wpływu nie ma, tylko tak jak pisze Darek jest po to aby nie grzebać za często w kubełku i nie rozwalać biologii. Ja mam tylko JBL e701, nie wiem jaką masz obdasę i akwarium  czy dużo nieczystości itd. ale Twój filtr jest znacznie wydajniejszy od mojego więc może bardziej prefiltr by się sprawdził. Ja kubełek (bez prefiltra) czyszczę co 3-4 m-ce, zawsze tylko i wyłącznie wodą z akwarium i pomiary NO2 wkazują,że po czyszczeniu akwarium nie dojrzewa na nowo więc chyba jest ok ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...