Skocz do zawartości

bazalt opinie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie kochani :)

Jestem tu nowa wiec prosze o wyrozumialosc. Otoz mam do was pytanie odnosnie ziwrku o nazwie bazalt o granulacji 2-4 mm strasznie mi sie on podoba. Prosze powiedzcie mi czy jest ona dobry? Moje akwarium to 54l 60x30x30 jak sobrze pamietam. Rybki chce miec gupiki tak chcialam miec z 5-6 samcow. Roslinki dwie male zywe i korzen na srodku. Prosze o oponie na temat tego zwirku bede bardzo wdzieczna :)

Pozdrawiam

 

 

Na forum wymagana jest poprawna pisownia.

Mowa o tym w regulaminie, który zaakceptowałaś podczas rejestracji.

/ Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz trzymać tam tylko gupiki to nie widzę przeszkód. Możesz zastosować bazalt. Jedynie pod korzenie roślin daj jakiś nawóz w postaci kulek gliniano torfowych lub nawozowych. Dołożyłbym na Twoim miejscu roślinki. Pamiętaj również, że wymiana podłoża wiąże się z restartem zbiornika i co za tym idzie ponownym jego dojrzewaniem.

Osobiście odradzałbym bazalt ponieważ ma ostre krawędzie i ryby denne jak i pielęgniczki nie mogą być trzymane na takim podłożu (jakbyś przypadkiem z czasem chciała zmienić obsadę). Piasek byłby tu najbardziej uniwersalny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem bazalt dla takiej obsady jest ok. Zaznaczam tylko, że przy chęci zmiany lub dołożenia rybek dennych lub pielęgnic niestety bazalt odpada. Jako ciemne podłoże można użyć jakiś substratów lub lawy wulkanicznej ale nadal nie będzie to korzystne podłoże dla ryb wyżej wymienionych. Jeśli nie zamierzasz zmieniać mieszkańców to masz wolną drogę z podłożem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś rozmawiałam z koleżanką i Ona mi mówiła żebym sobie do kupiła neonki Innesa z 6 sztuk.

Lepiej z nią o akwarystyce nie rozmawiaj bo widać że się nie zna. Chyba że ty się szybko wdrożysz. Wtedy będziesz mogła ją prostować ;)

 

Czy nie będą się gryzły z gupikami?

Dosłownie nie. Ale z uwagi na odmienne wymagania, jeden lub drugi gatunek Ci padnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...