Skocz do zawartości

chora krewetka Amano


aleksandrakoloczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj krewetka Amano była koloru trochę miedzianego , nie przeźroczysta jak zawsze. Dziś zauważyłam , że jest wróciła do swoich kolorów ale w dolnej części ciała (  nóżkach, brzuszek) ma ciemną prawie , że czarną plamę . Chyba to jest w środku.

 

Pozostałe dwie krewetki cały czas ją odganiają, wcześniej tego nie robiły.

 

 

Co to może być?

 

 

PH-7.4

no2-0

gh-10

kh-4

po4-1

temp 24st

zbiornik 60L

Podłoże piasek

post-21682-0-21389000-1420705033_thumb.jpg

post-21682-0-41616000-1420705179_thumb.jpg

post-21682-0-95280500-1420705281_thumb.jpg

Edytowane przez aleksandrakoloczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmmmm nie zauważyłam jajeczek. Poza tym ona jest o 5 msc starsza od pozostałych 2 krewetek. Wielkościowo bardzo bardzo się różnią. Wydaje mi się, że to raczej jakaś choroba . Ale bardzo dziękuję za odpowiedź.

 

Czekam dalej na opinie. Proszę o pomoc.

Edytowane przez Luna
Dbaj o pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samice amano potrafią być sporo większe od samców :) Jak dla mnie chora krewetka, nie nosiłaby jaj ;) Wygląda mi na zdrowy okaz, któremu podpasowały warunki do rozmnażania (oczywiście chodzi mi o samo noszenie bo z larwami to już inna bajka niestety u ammano). Co do koloru może podałeś jej coś do jedzenia, co spowodowało przebarwienie. Jeżeli tak to jest to całkowicie normalne zjawisko. Możesz jeszcze dla pewności opisać jej zachowanie. Czy normalnie żeruje? Czy jest aktywna? Czy trzyma się blisko filtra? Teraz jak zaczęła nosić jaja może przez jakiś czas się ukrywać i nie być tak aktywna jak przedtem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samice amano potrafią być sporo większe od samców :) Jak dla mnie chora krewetka, nie nosiłaby jaj ;) Wygląda mi na zdrowy okaz, któremu podpasowały warunki do rozmnażania (oczywiście chodzi mi o samo noszenie bo z larwami to już inna bajka niestety u ammano). Co do koloru może podałeś jej coś do jedzenia, co spowodowało przebarwienie. Jeżeli tak to jest to całkowicie normalne zjawisko. Możesz jeszcze dla pewności opisać jej zachowanie. Czy normalnie żeruje? Czy jest aktywna? Czy trzyma się blisko filtra? Teraz jak zaczęła nosić jaja może przez jakiś czas się ukrywać i nie być tak aktywna jak przedtem.

Z wielkością to chodzi mi o to, że najpierw kupiłam ta jedna krewetkę a po 5 msc kolejne 2 krewetki. W momencie kupienia 2 nowych ta już była bardzo duża a te maleńkie . Jaj kurcze nie widzę tylko tak jakby w brzuszku miała czarną maź. odnóżki jakby napuchnięte a na nich glony. Słabo mi zdj wychodzą. Ale jaj w żaden posób nie da się zobaczyć chyba, że dopiero będą się kształtowały.  A co do zachowania to ona jest odganiana i ona sama tez odgania pozostałe 2 krewetki. Trochę jest apatyczna.Siedzi na liściu bądź na piasku. HHHHhhmmmm poczytam więcej o ciąży , może macie rację?

Edytowane przez aleksandrakoloczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czarna maź pod ogonem "brzuchu" to są właśnie jajka. Amano w porównaniu do krewetek karłowatych neocaridina czy caridina nosi ogromną ilość jaj, są one znacznie mniejsze i zazwyczaj jest ich tyle napchane, że zlewają się w jedną całość gołym okiem. Przypatrz się jak wachluje odnóżami pławnymi, żeby je natlenić ;) Co do odnóży, może chodzi Ci o jej "łapki" ? Są grubsze niż pozostałe odnóża i umieszczone pod pyskiem. Krewetka pobiera nimi pokarm, aż skubie. Fakt jest taki że masz samicę z jajami, więc musisz mieć i samca żeby doszło do tego co teraz masz :P Poszukaj sobie w necie zdjęcia macro krewetki amano i przypatrz się budowie , bo jak dla mnie to zdrowy i śliczny okaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czarna maź pod ogonem "brzuchu" to są właśnie jajka. Amano w porównaniu do krewetek karłowatych neocaridina czy caridina nosi ogromną ilość jaj, są one znacznie mniejsze i zazwyczaj jest ich tyle napchane, że zlewają się w jedną całość gołym okiem. Przypatrz się jak wachluje odnóżami pławnymi, żeby je natlenić ;) Co do odnóży, może chodzi Ci o jej "łapki" ? Są grubsze niż pozostałe odnóża i umieszczone pod pyskiem. Krewetka pobiera nimi pokarm, aż skubie. Fakt jest taki że masz samicę z jajami, więc musisz mieć i samca żeby doszło do tego co teraz masz :P Poszukaj sobie w necie zdjęcia macro krewetki amano i przypatrz się budowie , bo jak dla mnie to zdrowy i śliczny okaz :)

Fakt faktem i tak nie przeżyją  w wodzie słodkiej. Będę bacznie obserwować dalsze jej losy. Dzięki za pomoc, najważniejsze, że  to nie choroba :razz:

Edytowane przez andy102
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...