Skocz do zawartości

Test nowego baniaka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym akwarystą na forum i w dodatku zielony jak szczypior na wiosnę, podczas testowania szczelności nowego baniaka, bo poprzedni raczył pęknąć :/ mam co najmniej dwa pytania, woda zalana przedwczoraj i coś robi się już na tafli a, nie ma jeszcze biotopu, drugie pytanie to czy tafla wody nie porusza się zbyt szybko ? Filtr zewnętrzny kubełkowy Tetra EX600 pojemność akwarium to 140l wym. 80x35x50, załączam film YT :

 

https://www.youtube.com/watch?v=UZxWoO0ImA4&feature=youtu.be 

 

może to jakiś kamień, twarda woda, nie wiem, jeśli tak to da rade coś z tym zrobić... ?

 

 

 

czekam na odpowiedzi i pozdrawiam Kamil

Edytowane przez Kamil_01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest za szybko. Na tafli masz film białkowy, zwany również kożuchem bakteryjnym. Nic strasznego :) Aby się go pozbyć możesz użyć skimmer- filtr powierzchniowy dedykowany do twojego filtra, ustawić deszczownicę tak, aby szarpała powierzchnię wody.Ja używam "brzęczyka", ale mam dużo mniejszy baniak od twojego, więc może to nie przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załączam film YT

Film mi nie działa. Czarne tło wyświetla się z "mrówkami" z napisem, że właściciel wyłączył możliwość go na innych stronach :P

 

No to kliknij na tym czarnym tle z "mrówkami" na YT i obejrzysz... ;)

andy102

 

Dziękuję, teraz załadowało się. :)

janikowski

 

podczas testowania szczelności nowego baniaka, bo poprzedni raczył pęknąć

Ja mam "baniak" co trzyma 12 lat. Myślę, że szczelność warto sprawdzić na początku, a później tylko obserwować. W tym roku planuje wymienić.

Edytowane przez janikowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...