Jump to content

Test nowego baniaka

Recommended Posts

Witam, jestem nowym akwarystą na forum i w dodatku zielony jak szczypior na wiosnę, podczas testowania szczelności nowego baniaka, bo poprzedni raczył pęknąć :/ mam co najmniej dwa pytania, woda zalana przedwczoraj i coś robi się już na tafli a, nie ma jeszcze biotopu, drugie pytanie to czy tafla wody nie porusza się zbyt szybko ? Filtr zewnętrzny kubełkowy Tetra EX600 pojemność akwarium to 140l wym. 80x35x50, załączam film YT :

https://www.youtube.com/watch?v=UZxWoO0ImA4&feature=youtu.be 

może to jakiś kamień, twarda woda, nie wiem, jeśli tak to da rade coś z tym zrobić... ?

czekam na odpowiedzi i pozdrawiam Kamil

Edited by Kamil_01

Na pewno nie jest za szybko. Na tafli masz film białkowy, zwany również kożuchem bakteryjnym. Nic strasznego :) Aby się go pozbyć możesz użyć skimmer- filtr powierzchniowy dedykowany do twojego filtra, ustawić deszczownicę tak, aby szarpała powierzchnię wody.Ja używam "brzęczyka", ale mam dużo mniejszy baniak od twojego, więc może to nie przejść.

załączam film YT

Film mi nie działa. Czarne tło wyświetla się z "mrówkami" z napisem, że właściciel wyłączył możliwość go na innych stronach :P

No to kliknij na tym czarnym tle z "mrówkami" na YT i obejrzysz... ;)

andy102

Dziękuję, teraz załadowało się. :)

janikowski

podczas testowania szczelności nowego baniaka, bo poprzedni raczył pęknąć

Ja mam "baniak" co trzyma 12 lat. Myślę, że szczelność warto sprawdzić na początku, a później tylko obserwować. W tym roku planuje wymienić.

Edited by janikowski