Skocz do zawartości

[112l] obsada


gupik174
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Moje parametry wody to pH 7,7 ,twardość 215 ,zbiornik 112 l ,Jaką obsadę proponujecie ? ile jakich rybek itp :D thx za odp :)

 

Uzupełnij informacje jeśli możesz :) http://forum.superakwarium.pl/topic/1063-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat-przeczytaj/Krzysiek1702

Edytowane przez gupik174
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również baniaczek o podobnej wielkości (126l). Zamieszkały w nim gurami mozaikowe 6 szt, zbrojnik niebieski 2 szt, 4 kiryski pstre, do tego dużo zieleninki i moim zdaniem całość świetnie się prezentuje.

 

PS: Nigdy nie mierzyłem parametrów wody, więc nie wiem jakie są, ale zbiornik funkcjonuje bez problemów już 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy wcześniej nie patrzyłem na parametry i rybki zdawało by się ,że żyły dobrze

I tylko by się zdawało. To że ryby pływają, jedzą i rozmnażają się w wodzie dla nich nieprzystosowanej, nie oznacza wcale że mają się dobrze.

To tak jak z człowiekiem, który przystosował się do warunków panujących w danym klimacie. Odpowiednia temperatura, wilgotność powietrza,ciśnienie, te wszystkie czynniki mają wpływ na jego samopoczucie.

Nie sądzę że ryby, które będą pływały w Twoim akwarium, będą czuły się dobrze w wodzie o nieodpowiednich dla nich parametrach.

Jeśli jednak jesteś innego zdania, to po co jesteś na tym forum? Zrób tak jak kolega wyżej, i nie zawracaj innym głowy. Akwaryści tylko tracą swój cenny czas na takich  "posiadaczy akwarium" jak Ty i kolega Bonzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zrób tak jak kolega wyżej, i nie zawracaj innym głowy. Akwaryści tylko tracą swój cenny czas na takich  "posiadaczy akwarium" jak Ty i kolega Bonzo.

Po co zawracać koledze (Gupik174) głowę badaniem jakichś parametrów i innymi pierdołami, jeżeli on zaczyna swoją przygodę z akwarystyką.

 

 

Jaką obsadę proponujecie ? ile jakich rybek itp

Kup sobie jakieś żyworódki: mieczyki, pawie oczka, platki; do tego jakiegoś zbrojnika niebieskiego. Są to rybki mało wymagające. Nabierzesz trochę doświadczenia, a potem możesz założyć sobie akwarium bardziej profesjonalne.

To jest tylko moja propozycja - zrobisz jak zechcesz.

 

Możesz też pobawić się z roślinniakiem w stylu low-tech. Trochę nudniejsze niż akwarium z rybami, ale to też fajna zabawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po co zawracać koledze (Gupik174) głowę badaniem jakichś parametrów i innymi pierdołami, jeżeli on zaczyna swoją przygodę z akwarystyką.

Po to, żeby od samego początku swojej przygody nabrał tych "dobrych" nawyków, po to, aby stał się akwarystą, a nie posiadaczem akwarium.

Ma wiedzieć, że ryba ma zapewnione warunki, pływając w wodzie o parametrach zgodnych z jej wymaganiami.

Ma o to zadbać. Po to robi się testy wody przed wpuszczeniem ryb, aby ewentualnie zrobić korektę tych parametrów.

A czy Ty wiesz w jakiej wodzie pływają Twoje ryby? Jesteś pewien, że wodę w akwarium masz dostosowaną do ich wymagań? Myślę że nie, więc nie udzielaj takich rad pisząc takie herezje, bo są nic nie warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rosną do 15cm bo KARŁOWACIEJĄ. Znasz to pojęcie? Męczysz zwierzęta. Tym chcę zakończyć zaśmiecanie tematu dyskusją. Co do obsady to najpierw parametry: ph, GH i KH. 

 

Edit: Post Darka wyskoczył po napisaniu mojego.

Edytowane przez adam skalar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...