Skocz do zawartości

Nurzaniec


Kamil99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakładam ten temat, iż mój nurzaniec żółknie. Akwarium ma 70l, podłożem jest piach, świece 7-8 godzin dziennie, jest to zwykła biała świetlówka, nie ma na niej żadnych informacji. Nurzaniec podcinałem już 2 razy i zastanawiam się czy to jest powodem. Jednak jest jeden liść, którego nie podcinałem i jest cały żółty. Jest to akwarium biotopowe z pH na poziomie 6,8 i bardzo niskimi twardościami. W akwarium jest anubias nana i echinodorus, którego gatunku nie znam. Tamte rośliny dają sobię radę. Obsada akwarium to 7 otosinclus affinis, 12 hemigrammus rhodostomus, 10 corydoras pygmaeus, 1+1 mikrogeophagus ramirezi i 1 ancistrus sp., który potem zostanie przeniesiony do 112l. W akwarium jest dużo liści dębu dwa korzenie.

 

Proszę o szybką odpowiedź.

Edytowane przez Kamil99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś nic o nawożeniu ani nawet o mocy świetlówki.

Jeżeli nie masz żadnego substratu pod piaskiem to daj pod nurzańca jakieś kulki nawozowe - powinno pomóc.

O mocy świetlówki pisałem. Nie mam żadnych informacji. Jeśli chodzi o nawozy, to narazie nie nawoziłem. Ale dzięki za radę, zobaczę czy pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulek z linka u siebie nie stosowałem, więc się nie wypowiem. Możesz zaglądnąć u nas na forumową giełdę - jeden Użytkownik sprzedaje między innymi kulki - jest nawet temat z opiniami ;)

 

Aqua Art sobie chwalę, ale potas to nie wszystko. Rośliny do prawidłowego wzrostu potrzebują węgla, mikro, makro. Sam potas nie załatwi sprawy. Dla prawidłowego wzrostu roślin i braku problemów z glonami zbilansowane nawożenie to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...