Jump to content

6 gupików i 2 amano na 25l to bardzo źle?


Recommended Posts

Dla gupików (o ile mówimy o endlerkach) w sam raz, dla większych gupików też do zaakceptowania. Amano to duże krewetki i z tego co wiem 40L polecane jest dla nich jako minimum.

Obsada zależy też od parametrów wody, czy sprawdzałeś w ogóle swoje?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mam u kolegi 5 gupików tych większych, jednego chciałem dokupić. To już nie dokupię w takim razie, to bym tą 5 zostawił w takim razie. Moje rybki są u kolegi bo akwe mam w przebudowie... Te krewetki mi się bardzo spodobały, widziałem ostatnio u znajomej i miała 2 sztuki w 54 litrach no i oczywiście obstawę rybek i te dwa małe potworki (amano) mi się bardzo spodobały, siedziały sobie trochę razem na dnie a później jeden uciekł pod korzeń i się tam schował :)

Link to comment
Share on other sites

Gupiki możesz wpuścić  6 sztuk,ale 2 krewetki amano nie za bardzo bo są stadne,

chyba że zrobisz tak:

Tak jak inne krewetki karłowate po starcie zbiornika powinny być pierwsze wpuszczane, by mogły zapoznać się z akwarium. Po 2 dniach można spokojnie wpuszczać rybki. Natomiast jeśli w akwarium już jest obsada, krewetki (wszystkie karłowate) należy wpuszczać po zgaszeniu światła.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym pawich oczek do 25l nie wpuszczał. Małe one nie rosną, szybka przemiana materii. 6 Endlerków było by dużo lepszym rozwiązaniem ;) No i z tego co pamiętam pawie oczka lubią podjadać krewetki, tym bardziej małe. U siebie trzymałem RC z endlerkami i nic takiego nie zauważyłem. Duże jak i malutkie krewetki chętnie chodziły po całym akwarium.

 

Może źle coś zrozumiałem, ale czy kolega wyżej proponuje wpuszczać krewetki zaraz po zalaniu akwarium?

Link to comment
Share on other sites

Nie zaraz po zalaniu, już wiem że woda musi odstać minimum 2 tygodnie. A potem należy zrobić testy wody czy już można wpuszczać rybki na parę razy. Już dość biedy narobiłem ostatnio bo się zasugerowałem tym co mi jedna babka z zoologicznym mówiła :( Ja już mam 5 gupiczków pawich oczek, tylko jak wspomniałem wyżej są one u kolegi do puki nie zrobię akwa na git :) Endlerków już kupował nie będę bo nam tamte :) Ja wiem że mam małe akwarium, niestety tylko takie mieć mogę (mogłem kupić akwarium tylko do 42cm, tylko tyle mam miejsca na szafce). Znajoma ma 54l 10 gupiczków PO i 2 amano i nic się nie dzieje z nimi. Gupiki nie są nimi zainteresowane aby je podgryzać, nawet wydaje mi się że się ich trochę boją :D Czyli u mnie w 25l mogę mieć 5 gupiczków PO? Ale już amano odpadają tak? Kurcze bardzo bym chciał mieć parę tych małych amonowatych potworków :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...