Skocz do zawartości

Odczyt i dokładność testu pH SERA.


Adamu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Do tej pory korzystałem z testów paskowych (pierw Tetry, potem JBL).

Zostało mi kilka więc (w tej samej cenie) nabyłem testy kropelkowe SERA na twardość i pH.

Test twardości fajny, zgodny z paskiem.

Test pH sprawia mi problem.

Według kropelek - pH mam 7,5 (przy mocnym świetle - normalnie bym powiedział, że w 8 wchodzi)

Według pasa JBL - 6,8-7,2....

 

Sprawdziłem moją wodę RO.

Kropelki - 6,5

Pasek - 6,4 (+ minimalne odbarwienie)

Tu by się zgadzało - test na pierwszych 50ml RO - wiem, że pierwsze pływy są bliskie do kranówki.

Najlepiej byłoby pewnie kupić inny pH test i porównać z trzecim wynikiem? Znowu kasa...

Czym się kierować.

 

Edit:

Jest jeszcze jedna sprawa, na opakowaniu testów paskowych pokazano by sprawdzać odczyt po minucie i tym się kieruję.

Kwestia w tym, że jak poczekam jeszcze z 4 (aż pasek praktycznie wyschnie do sucha - wiem jak to brzmi) to wynik pH się podnosi - bardziej czerwienieje i wyjdzie ok 7,2-7,6... z tym, ze wtedy wynik KH już z zielonego zaczyna płowieć... i pozostałe wyniki tracą kolor do tego czasu.

 

Jest też możliwość, że do tej pory sugerowałem się błędnymi odczytami z pasków a test kropelkowy w końcu pokazał prawdę... sam nie wiem.

Edytowane przez Adamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, spokojnie...
To już nie można mieć wątpliwości nawet jeżeli jest do tego podstawa?
Skoro jedne wyniki są zbieżne a inne nie to chyba raczej można zapytać... szczególnie, jeżeli rozbieżność wynosi nie 10%...
Ok, będę sugerował się serą...

Co do "tylko i wyłącznie" to bym się tak nie nakręcał bo były posty o rozbieżnościach między kropelkowymi zarówno w zakresie ph jak i twardości... dlatego zapytałem a nie "wnioskowałem sobie sam bo było tyle razy na forum".

Można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie.

Paskowy Sery zaniżał mi no3 o połowę, ph również zaniżał o ponad 0.5,a gh pokazywał wartość pomnożoną x2. Dopiero kropelki ukazały prawdziwe parametry wody.

Chociaż z drugiej strony, nawet wyniki testów kropelkowych różnych firm, mogą się od siebie różnić.

 

Temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...