Skocz do zawartości

Żwir czy piach??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

Mam 64l akwarium i mam w nim żwirek i tak myślę żeby zamienić to na piach..

I wlaśnie sie was pytam co lepsze...

Czy pod piach trzeba polozyc jakis substrat do wzrostu roslin czy wystarczy zwykla ziemia ze sklepu??

Jakie sa zalety piachu a jakie wady??

Czy beda jakies problemy z piachem i czy trudno bedzie sie go odmulało??

Dzieki..

 

Regulamin 6.1. Zbierasz punkty? +1 Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem z żwiru na piasek. Moje życie oraz życie mieszkańców stało się lepsze:) Kiryski szczęśliwe, z odmulaniem nie ma problemu bo zbierasz z wierzchu - pewnie, że widać wszystko jak na dłoni ale wężyk od starych pompek powietrza i lecisz:)

Pd rośliny dałem kulki z gliny (ja miałem JBLa). Na twoim miejscu bym się nie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja mam żwirek bazaltowy 2-4 mm. Podobno dobrze rosną na nim rośliny i to bez nawozów. Czytałam w książce akwarystycznej, że żwir jest lepszy, bo ułatwia przepływ wody, dzięki temu korzenie roślin są lepiej dotlenione i wyrównuje się temperatura wody w podłożu z temperaturą wody nad podłożem, co pobudza rozwój korzeni. Dobry też jest gruboziarnisty piasek. Poza tym podłoże powinno być ciemne, najlepiej czarne. Jasne podłoże może straszyć ryby i nienaturalnie na nim wyglądają. Ważne też jest, żeby w podłożu nie było ostrych przedmiotów, skał wapiennych oraz muszli.

 

Możesz przestać pisać bezsensowne bzdury na forum? Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...