Jump to content

Żwir czy piach??

Recommended Posts

Witam..

Mam 64l akwarium i mam w nim żwirek i tak myślę żeby zamienić to na piach..

I wlaśnie sie was pytam co lepsze...

Czy pod piach trzeba polozyc jakis substrat do wzrostu roslin czy wystarczy zwykla ziemia ze sklepu??

Jakie sa zalety piachu a jakie wady??

Czy beda jakies problemy z piachem i czy trudno bedzie sie go odmulało??

Dzieki..

Regulamin 6.1. Zbierasz punkty? +1 Mapet

Przeszedłem z żwiru na piasek. Moje życie oraz życie mieszkańców stało się lepsze:) Kiryski szczęśliwe, z odmulaniem nie ma problemu bo zbierasz z wierzchu - pewnie, że widać wszystko jak na dłoni ale wężyk od starych pompek powietrza i lecisz:)

Pd rośliny dałem kulki z gliny (ja miałem JBLa). Na twoim miejscu bym się nie zastanawiał.

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja mam żwirek bazaltowy 2-4 mm. Podobno dobrze rosną na nim rośliny i to bez nawozów. Czytałam w książce akwarystycznej, że żwir jest lepszy, bo ułatwia przepływ wody, dzięki temu korzenie roślin są lepiej dotlenione i wyrównuje się temperatura wody w podłożu z temperaturą wody nad podłożem, co pobudza rozwój korzeni. Dobry też jest gruboziarnisty piasek. Poza tym podłoże powinno być ciemne, najlepiej czarne. Jasne podłoże może straszyć ryby i nienaturalnie na nim wyglądają. Ważne też jest, żeby w podłożu nie było ostrych przedmiotów, skał wapiennych oraz muszli.

Możesz przestać pisać bezsensowne bzdury na forum? Mapet