Skocz do zawartości

Pytania o krewetkarium


MłodyAkwa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę założyć krewetkarium w 54 litrowym akwarium.

Chciał bym trzymać w nim krewetki RC i teraz parę pytań.

 

Czy bazalt o frakcji 2,0-5,0 mm będzie dobry ?

Jakie ryby można z nimi trzymać czy np. Razbora była by odpowiednia ?

Jeden rodzaj mchu wystarczy ?

 

Czym je karmić?

Banan i gotowana marchewka coś jeszcze ? 

Dostałem ostatnio do pokarmu próbkę CARIDINA NANO STICKS Tropikala co do tego dokupić ?

 

Czy dawać do akwarium liście dębu i szyszki olchy cały czas po unormowaniu już się zakwaszenia i PH wody ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Bazalt podany przez Ciebie jest według mnie za gruby. Krewety najlepiej wyglądają na podłożu o fakturze kaszy.

* Ogólnie chyba każda ryba zainteresuje się młodymi krewetkami. Jeżeli miałeś na myśli rasborę klinową to nawet podrostek może ją zaciekawić. Musisz iść w coś naprawdę małego albo zdecydować się na krewetki solo.

* Jeden rodzaj mchu wystarczy, ale dla mnie to będzie strasznie nudne :P

* Krewety wcinają pokarmy dla krewetek, ryb, gotowane warzywa, etc. Rozglądnij się w sieci za pokarmami dla krewet - jest tego mnóstwo, u mnie zabijają się najbardziej o dennerle shrimp king complete.

* Żeby wiedzieć czy trzeba zakwaszać wodę przydałaby się znajomość parametrów wody przynajmniej w kranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na allegro - niektóre firmy sprzedają np. piach (ale też inne) za 1zł/kg + koszt wysyłki. Jeżeli zamówisz podłoże przez Internet wliczając przesyłkę to i tak wyjdzie pewnie kilka złotych taniej niż w sklepie zoologicznym, a nawet nie musisz się ruszać z domu :)

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...