Jump to content

Uszkodzona szyba w akwarium...


Recommended Posts

Witam,

forum przeglądam już jakiś czas. Zakładamy z synem akwarium (powrót do hobby z dzieciństwa) no ale idzie to pod górkę. Odkupiliśmy zbiornik z osprzętem do znajomego 240l 120x50x40 i niestety stał się wypadek. spadł kryształ, rozbił się i uderzył o tylną szybę akwarium (a może w innej mkolejności?). Zdarł tło i niestety uszkodził szybę. Nie jest to pęknięcie, ale pod światło widać punkt odbicia taką jaśniejszą plamę. Tak jaby szkło się ,,łuszczyło". Nie wstawiam zdjęcia nie wiem czy będzie widać. Nie będę ryzykował zalania a uszkodzenie na dole akwarium. Moje pytanie, czy można wymienić jedną szybę? Czy ma to sens? Jak z trwałością takiego akwarium? Zbiornik ma 3-4 lata.

A miało być tak pięknie :-|

pozdrawiam

Sławek

Link to comment
Share on other sites

Można wymienić taką szybę i będzie nawet trwalsza niż pozostałe ponieważ silikon będzie nowy :).

Witaj,

dzięki za odpowiedź. Z tym silikonem to w sumie logiczne. Skontaktuję się w takim razie za fachowcem (muszę poszukać kogoś w okolicy Poznania) i zapytam o cenę. Mam nadzieję że nie wyjdzie tyle co nowe. Może wymienić tą szybę na opti white?

pozdrawiam

Sławek

Link to comment
Share on other sites

MAM OptiWhite i powiem Ci, że efekt ten tyłka mi nie urwał. Zwykłego Floata lub Guardiana kup i będziesz Pan zadowolony.

Dzięki za radę, zaoszczędziłem właśnie parę złotówek (nie licząc tych, które muszę extra wydać)

pozdrawiam

Jestem po rozmowie z firmą która klei akwaria ponad 10 lat. Pani przyjedzie i oceni szkody, ale widzę światełko w tunelu. Na szybie przyklejone było tło. Kryształ króry spadł - z niewielkiej wysokości otarł o szybę i rozbił się na podłodze. Lekko zdarł tło. Powiększyłem ten otwór i pod spodem szyba jakby bez skazy. To co widziałem pod swiatło to raczej właśnie to zdarcie, odparzenie, odklejenie tła (było klejone na klej). Będzie dobrze, ale ryzykować nie będę. A wymiana jednej szyby to koszt ok.200zł Pracy z tym jest sporo...Napiszę co z tego wynikło

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...