Skocz do zawartości

Uszkodzona szyba w akwarium...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

forum przeglądam już jakiś czas. Zakładamy z synem akwarium (powrót do hobby z dzieciństwa) no ale idzie to pod górkę. Odkupiliśmy zbiornik z osprzętem do znajomego 240l 120x50x40 i niestety stał się wypadek. spadł kryształ, rozbił się i uderzył o tylną szybę akwarium (a może w innej mkolejności?). Zdarł tło i niestety uszkodził szybę. Nie jest to pęknięcie, ale pod światło widać punkt odbicia taką jaśniejszą plamę. Tak jaby szkło się ,,łuszczyło". Nie wstawiam zdjęcia nie wiem czy będzie widać. Nie będę ryzykował zalania a uszkodzenie na dole akwarium. Moje pytanie, czy można wymienić jedną szybę? Czy ma to sens? Jak z trwałością takiego akwarium? Zbiornik ma 3-4 lata.

A miało być tak pięknie :-|

pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wymienić taką szybę i będzie nawet trwalsza niż pozostałe ponieważ silikon będzie nowy :).

Witaj,

dzięki za odpowiedź. Z tym silikonem to w sumie logiczne. Skontaktuję się w takim razie za fachowcem (muszę poszukać kogoś w okolicy Poznania) i zapytam o cenę. Mam nadzieję że nie wyjdzie tyle co nowe. Może wymienić tą szybę na opti white?

pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM OptiWhite i powiem Ci, że efekt ten tyłka mi nie urwał. Zwykłego Floata lub Guardiana kup i będziesz Pan zadowolony.

Dzięki za radę, zaoszczędziłem właśnie parę złotówek (nie licząc tych, które muszę extra wydać)

pozdrawiam

Jestem po rozmowie z firmą która klei akwaria ponad 10 lat. Pani przyjedzie i oceni szkody, ale widzę światełko w tunelu. Na szybie przyklejone było tło. Kryształ króry spadł - z niewielkiej wysokości otarł o szybę i rozbił się na podłodze. Lekko zdarł tło. Powiększyłem ten otwór i pod spodem szyba jakby bez skazy. To co widziałem pod swiatło to raczej właśnie to zdarcie, odparzenie, odklejenie tła (było klejone na klej). Będzie dobrze, ale ryzykować nie będę. A wymiana jednej szyby to koszt ok.200zł Pracy z tym jest sporo...Napiszę co z tego wynikło

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...