Skocz do zawartości

Deszczownia


Mamut128
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was,

mam taki problem. Mam deszczownię w akwarium, ale ona jest zanurzona w wodzie. Nie mam jak jej dać nad wodę, ponieważ przeszkadza pokrywa. Dałem ją w górę, ale nie wiem czy aż taki lekki ruch tafli coś da. Nie chce montować nasadki napowietrzającej, więc takie pytanie. Czy ten lekki ruch tafli natleni 112l ?

Edytowane przez andy102
Pisownia - 6.1. Wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego jaki masz filtr, a konkretnie jaki ma przepływ. Ja zakochałem się w deszczownicach i dorobiłem takową do swojego bo firmowo nie miał możliwości. Kierujesz pod kątem w stronę tafli by ją ruszał ale nie wydawał dźwięków (ja dałem płytko aż chlapał i powoli zanurzałem. w momencie jak ucichł - stop. Tak otrzymasz zarówno ruch tafli na wysokim poziomie jednocześnie nie robiąc młynka w wodzie.

post-21434-0-72050000-1414936459_thumb.jpg

Tak to wygląda u mnie i jestem bardzo zadowolony.

 

Dlaczego chcesz dać nad wodę?

 

U innych widziałem inaczej. Skierowane na ściankę zbiornika (o 90^ w stosunku do mojego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, lekki ruch wody tam jest, ale na prawdę lekki i właśnie nie wiem czy natleni te 112l. W 54l (no to se plumka) nie zanurzałem nigdy i nie wiem właśnie.

 

 

 

Pisownia - 6.1. Wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. /andy102/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko właśnie nie mam jak deszczowni tak ustawić. Ona jest po prostu zanurzona w wodzie.

 

 

 

Ja mam ją niżej pod wodą, ale odłączyłem 1 deszczownię i jest trochę słabiej niż tutaj, wystarczy taki ruch ?

 

 

Ostatni raz upominam. Pisownia. /andy102/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał zaraz pod powierzchnię, na środku tylnej ścianki i niech miesza.

 

Chyba, że czegoś nie kumam. Nie da się rurki skrócić pionowej, tej przed kolankiem do deszczownicy? Niech sobie będzie pod wodą. Jak dasz na środku pod wodą (płytko, nawet pod powierzchnią i pod kątem do góry) to będzie ładnie mieszać. To nie 1mx1m by pochłaniał takie falowanie. Spokojnie starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...