Skocz do zawartości

Prośba o korektę


przemol07
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Za kilka dni chcę zacząć wprowadzać powoli obsadę do mojego baniaczka. Coś tam sobie wymyśliłem i proszę doświadczonych akwarystów o rady i ocenę czy może tak to wszystko funkcjonować:)
akwa - 112l
filtr - eheim 2215 (wkłady 2xgabka, 2xceramika i zeolit)
oświetlenie 2x18 + 2x24 (aktualnie z uwagi na nagrzewanie wody używam tylko 2x24)
temperatura 25-26,5 stopni (grzałka 100w eheim jager - nie używam)
Podłoże: czarny żwirek 3-5mm
Parametry wody:
PH - 6,8-7
KH - 6
GH - >7d
Rośliny:
kilka paproci, żabienica, kryptokoryna, nurzaniec, ludwiga i kilka których nazw nie pamiętam łącznie około 15 sztuk)
dwa korzenie (jeden porośnięty mchem)
Planowana obsada:
15xNeon czerwony
2x Pielęgniczka Ramireza
5x Otosek
kilka krewetek Red Cherry
Pytania:
Czy mogę ewentualnie jeszcze coś dodać?
Ile krewetek?
Co myślicie żeby wrzucić jeszcze jakąś Ampularię lub helenki?
W jakiej kolejności wprowadzać obsadę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja zasadnicza - jakie masz parametry wody?

Z tego, co napisałeś do tej pory mogę napisać, że:

1. Masz straszną solarkę -> 0,75W/l światła to dla ryb za dużo, 0,5W/l to według mnie maksimum. Przy świetle jakie planujesz dałbym ewentualnie krewetki.

2. Dla pielęgniczek piach jest niezbędny - potrzebują go do przejawiania swoich naturalnych zachowań, higieny skrzeli. Bez niego musisz z tych ryb zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody opisałem  powyżej (PH, Gh,Kh) no chyba że, nie o takie chodzi to proszę o podpowiedź i dopiszę. Światło świecę tylko 2x24 także jest to 0,48W/l i tak już zostanie.

I właśnie tego piasku się obawiałem:(
Nie chcę zmieniać tego podłoża a zrobić jakiejś plaży czy wysepki z piasku też nie będę umiał.
A podejrzewam że taki żwirek nie nadaje się do Ramirezek czy Kirysków.
W związku z powyższym chciałbym poddać pod ocenę drugą obsadę którą brałem pod uwagę:

Prętnik karłowaty 1=2
Piskorek Kuhli x5
Razbora (Hengla,Galaxy lub Klinowa) x15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry - wybacz, jakimś cudem je minąłem, nie mogłem się ich doszukać (musiałem korzystać z teleonu)...

Prętnik - masz na myśli 1 samiec + 2 samice, zgadza się?

Piskorek - niech ktoś inny się wypowie, ja miałem kiedyś biedaka, który prawie całe swoje życie żył na bazalcie - brzuszek dosłownie cały w bliznach..

Nie ma czegoś takiego jak razbora galaxy, jest danio perłowe. Ja bym dał klinowe - najbardziej mi się podobają ;)

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta:)
Zamówiłem ryby na przyszły czwartek także myślę ,że 4 tygodnie dojrzewania będzie  dla nich ok.
Prętnik karłowaty 1+2
Razbora Borneańska lub Espei x20 ( w zależności co przywiozą z giełdy)
Otosekx5
krewetka amanox5
ampulariax1
I pytanie w jakiej kolejności wpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...