Skocz do zawartości

Jaki filtr do akwa 60l


joni20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę Info:

Rodzaj filtra: Wewnętrzny

Kwota: 50zł

Zbiornik: 60l

Co do Biotypu i obsady to jeszcze nie wiem do końca, ale chciałbym mieć na dole parę kirysków oraz w środku akwarium jakieś ryby stadne tylko wybór jest trudny.

Poniżej dodaję zdjęcia jak na razie wygląda moje akwa, to na razie start w tym tygodniu ogarnę roślinki i ten filter i będę mógł uruchomić zbiornik.

Dodam, że mam żwirek na całej powierzchni i tylko do dekoracji użyłem kamyków bazaltowych.

http://i58.tinypic.com/30c9iy8.jpg

http://i58.tinypic.com/20jl6og.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche za duże akwarium jak na tak mały budżet. Nie poszalejesz ale może jakiś kaskadowy? Rozumiem, że w akwarium jest pokrywa. Kirysy to ryby stadne i potrzebują piachu więc się do Ciebie nie nadają-chyba,że zmienisz podłoże. Piach to groszowy koszt. Ogólnie ryby dobiera się do parametrów wody kiedy już akwarium dojrzeje czyli po ok miesiącu - poczytaj o cyklu azotowym i o rybkach jakie chcesz mieć PRZED zakupem NIE PO.Wszelkie sztuczności wyrzuć i zastąp roślinami bo nie wiadomo jakie związki to będzie wydzielać do wody.  Po co ta grzałka tak wyeksponowana? Ozdobnie to nie wygląda ;) Daj w kącie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-| .... chcesz kiryski a   wysypujesz żwir  jak poczytasz to się dowiesz ze te ryby  tylko na piachu ,a czemu ..to już doczytasz .

 

Ten tandetny zamek daruj sobie  bo ani to ładne ani praktyczne  ,zajmuje tylko miejsce i nie wiadomo czy Ci parametrów wody nie zmieni a co gorsza ryb nie potruje .

 

Rośli  zero  ... mam nadzieje że nasadzisz tam sporo  zielonego żywego a nie sztucznych badyli .

Co do filtra to proponował bym kaskadę np FZN 2 ale używka na gwarancji dostaniesz spokojnie do 50zl .

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że kirysy nie tylko w obrębie pisaku będą pływały, ale po całym akwa. Odpowiedz sobie sam na to pytanie.

Piasek jest "uniwersalnym" podłożem, i najlepszym, wygląda naturalnie i nie zmienia parametrów wody. Jest wymagany dla większości ryb, a w szczególności dla dennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...