Skocz do zawartości

Walka z zielenicami


Kylpilion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj robiłem restart akwa. Sporo roślin miałem oglonionych zielenicami. To co się dało to zdjąłem ręcznie, a te największe uciąłem razem z liściem. Ograniczyłem światło do 6 h na dobe i zmniejszyłem moc światła do minimum (jest troszke podświetlone ledami). Czy dobrze robie ? Co moge jeszcze zrobić żeby wygineły te wstrętne zielenice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że wywalenie najbardziej zaglonionych roślin i zmniejszenie czasu świecenia pomoże Ci w walce z zielenicami?

Zawsze będziesz miał z nimi problem lub z innymi glonami jak nie nauczysz się odpowiednio dbać o rośliny.

 

Ale patrząc na to, że po tej Twojej "przycince" rośliny się muszą zaaklimatyzować i odbudować system korzenioiwy to start jest dobry, tylko ja od początku bym świecił taką mocą jaką planuje tylko z czasem świecenia postąpił tak jak Ty.

Co możesz zrobić? Odpowiednio zacząć nawozić. :)

A żeby wiedzieć jak, to dziale o roślinach masz poradniki Łorena, miłego czytania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne źródła rożnie podają  jedne mówią ze zielenica punktowa to objaw zdrowego akwa

 

cyt> Porastają powierzchnię szyb w ustabilizowanych akwariach oraz liście wolno rosnących roślin.
Uważane za objaw zdrowego akwarium (zielenice punktowe są wrażliwe na toksyczne metability ryb rozpuszczone w wodzie).

 

Inne z kolei ze  to złe nawożenie  a w szczególności zachwiany stosunek PO4 do NO3    i złe nawożenie  mikro .

 

To jak to w końcu jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...