Jump to content
Sign in to follow this  
Mamut

72L Namorzynowy biotop ?

Recommended Posts

Witam Serdecznie, od pewnego czasu moje 72litry stoi puste i szukam inspiracji na jakiś biotopik.

W tych poszukiwaniach wpadłem na biotop rozlewisk namorzynowych. Tylko, że jest mało informacji na temat jak taki biotop wygląda. Fauna o jakiej myślałem to Babka złota.

Proszę o wszelkie cenne informacje.

Oczywiście posiadam podstawowe wyposażenie akwarium:

-oświetlenie 1x15wat 1x30wat

-Filtr minikani 120

-Grzałka jakaś tam

Za mocne oświetlenie.
Babki złote (czy jak kto woli- Babki OSY) muszą mieć wodę słonawą.

Akwarium to prosty schemat- piach, trochę liści, jakiś mech (dobrze znosi lekkie zasolenie) i przytłumione oświetlenie. 

Ze śwatłem to nie problem ;) najwyżej odłączę jedną świetlówkę i po sprawie :) piach taki biały czy raczej żółty ?

W jakich ilościach by miało być tych rybek ? 12sztuk?

Ja bym dał max 6 i obserwował co dalej.

Akwarium to prosty schemat- piach, trochę liści, jakiś mech (dobrze znosi lekkie zasolenie) i przytłumione oświetlenie. 

I korzenie mangrowca. Na pewnym forum doradzili mi: „Jeśli chodzi o biotop i roślinność, to poczytaj o biotopach Indii i Azji południowo-wschodniej.”

Edited by ibrachim12

Jakieś jeszcze cenne uwagi ? ;) Póki co czekam na uszczelkę do filtra bo pękła i zalało mi pół pokoju.

Jaki inny biotop by się nadał do tego litrażu ? nie wiem na co się zdecydować choć raczej będziemy się kręcić przy biotopach gdzie woda jest zasadowa 

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this