Jump to content

"Niemrawa" mamuśka

GupikBlue
 Share

Recommended Posts

Tak jak w temacie moje pytanie dotyczy niemrawej mamuśki, czyli ciężarnej samicy gupika pawie oczko. Mam z nią problem ... mianowicie od jakiegoś czasu (nie jestem pewna od kiedy) zachowuje się inaczej niż inne rybki. Trochę chowa się po kontach, nie pływa aktywnie, jeden z samców jest dla niej "okropny", bo trochę skubie jej brzuch. Z tego tytułu przeniosłam ją do kotnika. Nie wiem, czy będzie rodzić, czy robić coś innego (wiecie chyba co ;) ) Trochę się o nią martwię, bo w ciąż brak narybku, mimo iż coś już powinno się dziać. 

Czy coś się dzieje ? 

I znowu za bardzo analizujesz :) daj żyć rybom, natura zrobi swoje. Swoją drogą nawet jakby się coś działo to niewiele pomożesz, o cesarskim cięciu w przypadku ryb nie słyszałam ;) Opiekuj się nią, niech ma spokój i trzeba poczekać na rozwój wydarzeń.

Hehe, dzięki ;) chyba jestem przewrażliwiona, bardzo martwię się o narybek i przede wszystkim chcę żeby on był bezpieczny.

Jak mówiłam jest w kotniku, ale chyba ją z powrotem wypuszczę do akwa. ogólnego. Będę ją bacznie obserwować, a jak zauważę "kulkę" wypadającą z jej brzucha to się ją z powrotem włowi do kotnika.  

Dzięki. :) znowu. 

To dobrze o Tobie świadczy, znaczy, że zalezy Ci na Twoich rybkach, niestety na niewiele się zdaje :) Ja kiedyś też tak analizowałam, przyglądałam się ale jeśli rybki nie są chore, dobrze się nimi zajmujesz to niewiele możemy poradzić nawet jak się dziwnie zachowują :) W świecie ryb trafiają się nawet w obrębie jednego gatunku ciekawskie i bojażliwe, agresywne i spokojne, sama natura :) Ogólnie trzymanie ciężarnej rybki w kotniku to dla niej dodatkowy stres więc jeśli idzie tego uiknąć to lepiej trzymać w ogólnym. Jeśli jednak tam coś im zagraża, nie ma kryjówek gdzie mogłyby się ukryć,nie masz osobnego akwarium kotnikoweg,  a chcesz je odchowac to myślę,że dobrym rozwiązaniem jest taki kotnik wewnętrzny:

http://www.karusek.com.pl/img_prod/b/b_2374.jpg

Tam na dole jest taka kratka i maludy po wykluciu tam spadają, mamuśka nie ma tam dostępu i nie zrobi im krzywdy. Powodzenia :)

Edited by V_i