Jump to content

"Niemrawa" mamuśka


GupikBlue
 Share

Recommended Posts

Tak jak w temacie moje pytanie dotyczy niemrawej mamuśki, czyli ciężarnej samicy gupika pawie oczko. Mam z nią problem ... mianowicie od jakiegoś czasu (nie jestem pewna od kiedy) zachowuje się inaczej niż inne rybki. Trochę chowa się po kontach, nie pływa aktywnie, jeden z samców jest dla niej "okropny", bo trochę skubie jej brzuch. Z tego tytułu przeniosłam ją do kotnika. Nie wiem, czy będzie rodzić, czy robić coś innego (wiecie chyba co ;) ) Trochę się o nią martwię, bo w ciąż brak narybku, mimo iż coś już powinno się dziać. 

Czy coś się dzieje ? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

I znowu za bardzo analizujesz :) daj żyć rybom, natura zrobi swoje. Swoją drogą nawet jakby się coś działo to niewiele pomożesz, o cesarskim cięciu w przypadku ryb nie słyszałam ;) Opiekuj się nią, niech ma spokój i trzeba poczekać na rozwój wydarzeń.

Link to comment
Share on other sites

Hehe, dzięki ;) chyba jestem przewrażliwiona, bardzo martwię się o narybek i przede wszystkim chcę żeby on był bezpieczny.

Jak mówiłam jest w kotniku, ale chyba ją z powrotem wypuszczę do akwa. ogólnego. Będę ją bacznie obserwować, a jak zauważę "kulkę" wypadającą z jej brzucha to się ją z powrotem włowi do kotnika.  

Dzięki. :) znowu. 

Link to comment
Share on other sites

To dobrze o Tobie świadczy, znaczy, że zalezy Ci na Twoich rybkach, niestety na niewiele się zdaje :) Ja kiedyś też tak analizowałam, przyglądałam się ale jeśli rybki nie są chore, dobrze się nimi zajmujesz to niewiele możemy poradzić nawet jak się dziwnie zachowują :) W świecie ryb trafiają się nawet w obrębie jednego gatunku ciekawskie i bojażliwe, agresywne i spokojne, sama natura :) Ogólnie trzymanie ciężarnej rybki w kotniku to dla niej dodatkowy stres więc jeśli idzie tego uiknąć to lepiej trzymać w ogólnym. Jeśli jednak tam coś im zagraża, nie ma kryjówek gdzie mogłyby się ukryć,nie masz osobnego akwarium kotnikoweg,  a chcesz je odchowac to myślę,że dobrym rozwiązaniem jest taki kotnik wewnętrzny:

 

http://www.karusek.com.pl/img_prod/b/b_2374.jpg

 

Tam na dole jest taka kratka i maludy po wykluciu tam spadają, mamuśka nie ma tam dostępu i nie zrobi im krzywdy. Powodzenia :)

Edited by V_i
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...