Skocz do zawartości

[160L] Mała, zielona Tanganika by Limak.


Limak86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co słychać w zbiorniku? :)

Jak tam maluchy, ile młodych Caudo przetrwało?

 

Dzięki Luna że pytasz, miałem ostatnio coś napisać, bo jakieś fotki poczyniłem nawet ale jakoś tak wychodzi, że częstsze aktualizacje robię na forum KMT, głównie z racji na małą popularność biotopu tanganiki tutaj na forum.

 

Akwarium żyje sobie swoim rytmem, nie mam z nim żadnych większych problemów (odpukać icon_wink.gif ). Dołożyłem skałki w lewym przednim rogu żeby zrobić caudo zabudowane z 3 stron gniazdko, dzięki temu się tak nie miotają przy jego obronie.

Roślinki rosną sobie całkiem dobrze jak na nieduże oświetlenie.

Glony na razie troszkę obrastają czubek skałek po prawej, poza tym luz - nie trzeba skrobać szyb ani nic, pełnia bezobsługowość icon_razz.gif

 

Co do rybek to z pierwszego miotu caudopunctatusów nic się nie ostało, chyba rodzice nie dali rady obronić a może jest inna przyczyna - nie wiem. Mam teraz haremik 1+2, pozostałe 2 bezdomne osobniki poszły do sklepu (przez co dominujący samiec się trochę uspokoił bo nie musi ich już przeganiać). Ostatnio widziałem drugi miot u jednej z samiczek, naliczyłem ponad 30 sztuk, ale i tym razem rodzicom nie udało się chyba nic obronić :(

 

Z kolei multifasciatusy coś tam odchowają, jest około 5-6 młodych takich 3 tygodniowych mniej więcej (mają prawie 1cm) plus z 7-8 sztuk mniejszych, wygląda więc na to że miotów było więcej niż jeden ale z tych następnych widziałem tylko te kilka sztuk, nie było większej grupki (opcja nr 2 jest taka ze te mniejsze to młode Caudo które się chowając wśród muszli multików, ale to chyba mało prawdopodobne). Generalnie z multików mam niezłą radochę, skopały środkową część zbiornika całkowicie icon_smile.gif Na zdjęciach widać różnice w poziomach piasku w różnych miejscach akwarium icon_razz.gif

 

Z 4 julidochromisów 2 padły, jeden z miesiąc a drugi ze 2-3 tygodnie temu (czyli po ok 2 tygodniach od kupna). Przyczyny nie znam, nie zdradzały oznak choroby. Po prostu znikały gdzieś w skałkach i już się nie pojawiały. Pozostałe 2 mają się dobrze, żyją po przeciwnych końcach akwarium i ignorują się totalnie.

Co ciekawe w akwarium od początku pojawiały się zatoczki czy coś podobnego ale są na bieżąco tępione przez ryby. Nie wiedziałem że tanganickie rybki tak gustują w ślimakach icon_smile.gif

 

No i mały fotospam:

- Próba uchwycenia młodych caudo

post-18633-0-52559900-1418404743_thumb.jpg

 

- Samiec caudo - ładnie tu widać ich ubarwienie (wcale nie są tak "szare" jak się wielu osobom wydaje ;) )

post-18633-0-01589900-1418404880_thumb.jpg

- Widok na "dołki" multików

post-18633-0-43872000-1418404768_thumb.jpg

 

- Widoki na oba gniazda caudo

post-18633-0-39875600-1418404807_thumb.jpg

post-18633-0-64029600-1418404820_thumb.jpg

 

- Widok całości

post-18633-0-78190000-1418404838_thumb.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny baniak ! (Y) osobiście mam trochę mniejszy baniak bo 72l ale myślę o większym i o drugiej tandze :) Zapraszam do mnie ;)

Dzięki :)

Znam Twój baniaczek, pilnie śledzę wszelkie przejawy tanganiki na forum ;)

No 72L na tangę to mało, powiem Ci że właśnie 160L to takie minimum chyba na coś sensownego. W przyszłości też marzy mi się baniak koło 450-500L, ale to dopiero jak zmienimy mieszkanie na większe (czyli za jakieś 5 lat pewnie :P ).

Edytowane przez Limak86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Znam Twój baniaczek, pilnie śledzę wszelkie przejawy tanganiki na forum ;)

No 72L na tangę to mało, powiem Ci że właśnie 160L to takie minimum chyba na coś sensownego. W przyszłości też marzy mi się baniak koło 450-500L, ale to dopiero jak zmienimy mieszkanie na większe (czyli za jakieś 5 lat pewnie :P ).

I w 72l można stworzyć fajną tangę ;) zastanawiam się dlaczego niee rosną Ci glony. Może w wodzie za mało pożywki  i za krótko świecisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limak weź już nie pokazuj  tego Julidochromisa (Temat na czwartek) bo mnie krew zalewa tak mi się one podobają :P Dołączam się do marzeń o takim 450 l baniaczku, tylko u mnie to jest kwestia miejsca i czasu, żeby się potem tym zająć - ciężko byłoby jedno i drugie wygospodarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w 72l można stworzyć fajną tangę ;) zastanawiam się dlaczego niee rosną Ci glony. Może w wodzie za mało pożywki  i za krótko świecisz.

Nie mówię, że nie można ale ciekawe układy międzygatunkowe są dopiero koło 200L moim zdaniem :)

Coś mi tam rośnie ale tylko na czubku skałki, tuż pod światłem :P Kwestia "pożywki" to nie problem, świecę 11 godzin ale jak widać na fotkach światło mam bardzo przytłumione. Odkryte jest w sumie ze 40 cm długości świetlówek ze 180cm więc światełka jest mało, grunt że roślinom starcza ;)

 

Limak weź już nie pokazuj  tego Julidochromisa (Temat na czwartek) bo mnie krew zalewa tak mi się one podobają :P Dołączam się do marzeń o takim 450 l baniaczku, tylko u mnie to jest kwestia miejsca i czasu, żeby się potem tym zająć - ciężko byłoby jedno i drugie wygospodarować.

Przepraszam... Ale kiedy to Julido jakoś najlepiej mi na zdjęciach wychodzi :P

Czas i miejsce się znajdzie zawsze, jak się już żonę przekona do postawienia to potem już jakoś pójdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...