Skocz do zawartości

Jakie krewetki do 24l-36l?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już 12 litrowe krewetkarium ale chciałbym założyć nowe gdyż tamto jest zaglonione a po za tym chcę mieć inne krewetki. Myślałem nad Red Nose ale na jednej stronie piszę że akwa. powyżej 50l a na innej że powyżej 15l. Więc sam już nie wiem. Parametry wody dostosuję do krewetek (mam filtr ro3).Akwarium będzie proste o wymiarach od 40x30x20 do 40x30x30 

Oświetlenie jakiego zamierzam użyć: lampka akwariowa aquael 11w

filtr: hanza 200l/h i ewentualnie do tego elite mini, mógłbym zamiast tego dać filtr gąbkowy

ogrzewanie: grzałka 25w + termostat

podłoże: właśnie jakie podłoże?

Chciałbym aby było to krewetkarium biotopowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Myślałem nad Red Nose[...]

W taim litrażu możesz o nich niestety, ale jedynie pomarzyć. Miałem je raz i według mnie akwarium 50l wzwyż to minimum dla małego stada.

 

Co do podłoża - jeżeli nie chcesz wydawać złociszy na coś typu benibachi/red bee sand/bws to wybierz coś całkowicie neutralnego dla parametrów wody (fajnie wygląda żwir dennerle, jednak najtańszy nie jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A która krewetka nie jest sztucznie selekcjonowana? Wszystkie krewetki dostępne w handlu są wynikiem selekcji.
Przecież są krewetki które żyją w naturze . One też są sztucznie selekcjonowane? To w handlu nie dostanę żadnych krewetek do krewetkarium biotopowego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak idziesz w inne klimaty to zaproponowałbym amano. One nie są selekcjonowane i ogólnodostępne (z tego co wiem).

 

// Najwidoczniej mało jeszcze wiesz. +1 na zachętę abyś  podciągną  wiedzę. / darekbart

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...