Jump to content

Jaka przyczyna glonów

olafnowitzki
 Share

Recommended Posts

Witam, mam pytanie odnośnie glonów, pojawiły się w moim akwarium i za bardzo nie wiem z jakiego powodu. Na zdjęciach wszystko powinno być widać.

Moje akwarium to 54L, światło 36W(6500K) + 15W( nie pamietam nazwy ale świeci lekko na niebiesko), filtr  aquael turbo 500, co2 narazie bimbrownia ale lada dzień pojade napełnić butle, podłoże :piasek Kwarcowy. Nawożenie solami ( z akwanawozów.pl), zarówno mikro jak i makro, dawkowanie wg zaleceń. Na dnie juz po 2-3 dniach tworzy sie ciemny dywan z glonów, w tej chwili na roslinach też sie pojawiają ciemne długie nitki, oraz na kamieniu ciemne grupe glony.

Macie jakieś pomysły co jest nie tak?

z góry dzięki za odpowiedź

post-18097-0-08811200-1411307503_thumb.jpg

post-18097-0-98792300-1411307507_thumb.jpg

post-18097-0-76172300-1411307512_thumb.jpg

post-18097-0-98554300-1411307517_thumb.jpg

Można by tylko gdybać, choć podejrzewałbym, że przyczyną jest połączenie mocnego oświetlenia wraz z niestabilnym CO2 i niewielką ilością roślin
http://forum.superakwarium.pl/topic/16064-poradnik-zwalczania-glon%C3%B3w/
Przejrzyj ten temat, ty najlepiej znasz swój zbiornik, więc najlepiej powinieneś dobrać przyczynę glonów.

Tu problem jest bardziej złożony i to nie tylko przez to CO2 czy światło, ogólnie świat roślinny tu leży...

Dopóki nie opiszesz akwarium zgodnie z szablonem : "Jak zakładać tematy...." (jest na samym początku każdego działu), to będzie trudno Ci pomóc.